Naga Markets

Jeszcze do niedawna mówiąc o Tesli, nie sposób było nie mieć przed oczami wyceny akcji, która przekraczała poziom tysiąca dolarów. Po raz pierwszy Elon Musk mógł pochwalić się takim wyczynem w momencie, kiedy do mediów trafiła informacja o potencjalnej umowie pomiędzy Teslą a spółką Hertz, chcącą kupić flotę aut elektrycznych giganta. Całość tego rajdu jednak została już zniesiona, a kurs akcji wraca do poziomów okolic 900 dol.

  • Jeszcze do niedawna wycena Tesli przekraczała tysiąc dolarów za akcje
  • Dziś jednak poziomy te są tylko wspomnieniem
  • Akcje tesli spadają 28% od listopadowego szczytu
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Tesla wraca do poziomów sprzed umowy z Hertz

Z pewnością to, że “nic nie trwa wiecznie” może powiedzieć obecnie CEO Tesli, Elon Musk, kiedy kurs akcji producenta samochodów elektrycznych znów wrócić poniżej tysiąca dolarów za akcję. W sumie od listopadowego szczytu akcje Tesli tracą już ponad 28% i spadają do poziomu 899 dolarów za akcję.Przypomnijmy, że akcje Tesla Inc. Elona Muska skoczyły w sumie o ponad 35% w ostatnich tygodniach po informacji, jak firma wynajmująca samochody Hertz złożyła ogromne zamówienie pojazdów elektrycznych producenta w ramach planów wyjścia z bankructwa poprzez modernizację swojej floty. Hertz Corp. potwierdził, że zamówił 100.000 nowych samochodów, które powinny zostać dostarczone do końca przyszłego roku w ramach transakcji wartej co najmniej 4,4 miliarda dolarów.

wykres Kurs akcji Tesla H4 21.12.2021
Kurs akcji Tesla H4 21.12.2021

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Po tamtejszym rajdzie jednak niewiele pozostało. W poniedziałek na akcjach Tesli można było zauważyć kolejną słabszą sesję, która doprowadza w rezultacie do spadków akcji do poziomów sprzed omówionej transakcji Tesla – Hertz. Dzieje się tak nie tylko z samymi akcjami Tesli. Również firmy z branży energii odnawialnej, takie jak firmy solarne i inni producenci pojazdów elektrycznych nie radziły sobie najlepiej po tym, jak senator Joe Manchin powiedział, że nie poprze planu wydatków prezydenta Joe Bidena.

Elon Musk zdawał się jednak idealnie wstrzelić w moment upłynniania swojego, 10% pakietu udziału w firmie. Jak pamiętamy, CEO Tesli zapytał użytkowników Twittera co sądzą o sprzedaniu 10% swojego pakietu, na co większość odpowiedziała, że powinien to zrobić. Finalnie, Musk oddał wspomniany pakiet na prawie najwyższych poziomach akcji. Na koniec Elon Musk stwierdził, że w 2021 roku zapłaci ponad 11 miliardów dolarów podatków. W sumie, w ciągu ostatnich dwóch miesięcy sprzedał on akcje Tesli o wartości około 12 mld dolarów.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here