Naga MarketsGłówna siedziba TesliZgodnie z rynkowymi oczekiwaniami informacja o rekordowym spadku dostaw samochodów Tesla Inc. w pierwszym kwartale 2019 roku oraz spór sądowy na linii Elon Musk i SEC spowodował, że w czwartek akcje spółki przed wprowadzeniem na rynek (handel przedsesyjny) tracą 9% i negują ponad tydzień ostatnich wzrostów.


Tesla silnie traci, winien Elon Musk i jego tweety?

Portal Comparic.pl rano cytował najnowsze oświadczenie Tesla Inc. dotyczące wyników dostaw i sprzedaży głównych modeli samochodów elektronicznych w pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku. Tesla dostarczyła 63 tysiące pojazdów w I kw. br., w porównaniu do niemal 91 tysięcy odebranych przez właścicieli w czwartym kwartale ub.r.

Następnie Adam Rak z Comparic24.TV przytaczał doniesienia Bloomberga sugerujące, że prawnicy Muska i przedstawiciele SEC spotkają się dzisiaj w sądzie, aby rozpatrzyć sprawę potencjalnych naruszeń ugody dotyczącej wpisów na Twitterze.

Akcje Tesla Inc.
W Pre-markecie akcje Tesla Inc. wyraźnie tracą. Tradingview.com

Spadek zamówień mogący sugerować problemy z popytem na elektryczne samochody oraz batalia sądowa z całą pewnością nie sprzyjają pewności inwestorów, którzy swoje niezadowolenie wyrazili właśnie w trakcie handlu przedsesyjnego (pre-market). O godzinie 13:40 czasu polskiego akcje Tesli traciły 9% osuwając się poniżej pułapu 265 dolarów. Warto zauważyć, że środową sesję zamykały na poziomie o 30 dolarów wyżsyzm.

Zobacz również: Elon Musk twierdzi, że nie Bitcoin, a Dogecoin jest jego ulubioną kryptowalutąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here