Naga MarketsElon Musk, prezes Tesli
Elon Musk, prezes Tesla Inc.

Producent elektronicznych samochodów, Tesla Inc., notował ponad 10-procentowy spadek w handlu posesyjnym na amerykańskiej giełdzie w związku z publikacją wyników finansowych za II kwartał 2019 roku. Strata netto okazała się większa od założeń analityków, a kolejna zmiana w składzie kadry kierowniczej wywołała nowe obawy o przyszłość przedsiębiorstwa. Elon Musk po raz kolejny wypadł słabo w ocenie akcjonariuszy, którym zależy przede wszystkim na wynikach finansowych.


Tesla stracła 1,12 dolara na akcję pomimo rekordowych dostaw

Pomimo tego, że Tesli w drugim kwartale udało się dostarczyć rekordową ilość pojazdów do klientów, strata netto producenta samochodów wyniosła 1,12 dolara na pojedynczą akcję, co jest spadkiem zdecydowanie większym od nawet najbardziej negatywnych prognoz analityków.  Przychody Tesli w kwartale zakończonym w czerwcu wyniosły 6,35 mld dolarów, gdzie analitycy spodziewali się rezultaty lepszego o około 60 milionów.

Tesli nie pomógł fakt, że udało się pobić rekord w dostawach samochodów za ostatni kwartał, oddając w ręce klientów 95,2 tys. elektronicznych pojazdów, czyli o 4,2 tys. więcej niż oczekiwały rynki. Notowaniom w handlu posesyjnym silnie zaszkodziła natomiast informacja, że drugi raz w tym roku Elon Musk zdecydował się wprowadzić zmiany w składzie menedżerów wyższego szczebla. Współzałożyciel spółki, J.B. Straubel, który współtworzył projekt zanim jeszcze dołączył do niego popularny miliarder, rezygnuje z dalszej pracy na stanowisku dyrektora ds. technologicznych i będzie wspierał przedsiębiorstwo w roli doradcy.

Słabe wyniki oraz rezygnacja Straubela utwierdziły inwestorów w przekonaniu, że Elon Musk nie jest w stanie generować stabilnych zysków oraz sprzedawać odpowiedniej ilości elektronicznych samochodów. Co prawda miliarder zapewnia, że spółka osiągnie zyski w trzecim kwartale, jednak jednocześnie podkreśla, że nie jest to jego priorytetem. Rozminięcie celów akcjonariuszy z celami Muska oraz strata wyższa od spodziewanej spowodowały, że w handlu posesyjnym akcje Tesli traciły 12%, co przekłada się na stratę o ponad 20% od początku roku.

Zobacz również: Tesla zostanie „niszowym producentem samochodów”, twierdzi Barclays

Wykres akcji Tesla silnie w dół w post-markecie

Tesla silnie traci w handlu posesyjnym. TSLA D1
Tesla silnie traci w handlu posesyjnym. TSLA D1

Jak widać na powyższym wykresie, notowania Tesli silnie traciły w handlu posesyjnym i rysowały najdłuższą świecę spadkową od początku roku. Jednocześnie wykres powraca w okolice istotnej strefy wsparcia/oporu zaznaczonej na czerwono. Wycena wyników przez inwestorów z rynku kasowego będzie miała miejsce po 15:30.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here