Naga Markets"Poczwórne WTF" zdaniem analityka sprawia, że Tesla to wykres rokuTesla zadebiutuje na S&P 500 – głównym amerykańskim indeksie – 21 grudnia 2020 r., zastępując spółkę inwestycyjną z sektora mieszkaniowego. Jeden z analityków z Wall Street nazywa to zdarzenie “matką wszystkich” zdarzeń równoważących rynek i uważa, że spółka Elona Muska jest wykresem roku

  • Bloger Wolf Street okrzyknął akcje Tesli jako “nadprzyrodzone zjawisko”
  • Wskaźnik PE spółki wynosi 1220 
  • Producent elektrycznych samochodów zdobył 12,3 miliarda dolarów z nowych funduszy od inwestorów w tym roku

Tesla “nadprzyrodzonym zjawiskiem”?

Tymczasem Tesla jest raczej matką wszystkich baniek, zwłaszcza zdaniem długo już cierpiących short-sellerów tej spółki oraz przynajmniej jednego znaczącego blogera finansowego, który po prostu nie może pojąć stopnia napompowania bańki na producencie samochodów elektrycznych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wolf Richter z bloga Wolf Street regularnie opisywał niesamowity rok Tesli serią wykresów, począwszy od “WTF Chart of the Year” w lutym, kiedy to okrzyknął akcje jako “nadprzyrodzone zjawisko” – a luty to był dopiero początek.

Richter w swoim stylu, sprowadził nas do swojej czwartej już iteracji dotyczącej notowań Tesli:

Drugi wykres przedstawia, jakie ma to przełożenie na obecną wartość firmy, która jest niemal równa wycenie siedmiu dużych producentów samochodów:

Richter, jak i wielu innych sceptyków, przygląda się z niedowierzaniem parabolicznym wzrostom Tesli, które w tym roku przekroczyły 600%.

Przy zarobkach na akcję wynoszących 0,50 dolara w ciągu ostatnich czterech kwartałów, Tesla ma wskaźnik PE – jeśli wolno nam jeszcze patrzeć na coś tak przedpotopowego jak na wskaźnik PE – 1.220 razy większy od zarobków, podczas gdy typowy wskaźnik PE dla rentownych producentów samochodów oscyluje między wartością 10, a 20 – pisze Wolf Richter

Bloger powiedział, że dodanie takiej wagi do indeksu oznaczałoby, że akcje będą stanowić ponad 1% szerokiego spektrum rynkowego.

Zamiana spółek w indeksie, która powinna oznaczać kolejne rutynowe wydarzenie, sprawia że wejście Tesli do S&P 500 stało się globalnym widowisko. Tesla wykorzystała tę sytuację – udało jej się zdobyć 12,3 miliarda dolarów z nowych funduszy od inwestorów poprzez trzykrotną sprzedaż akcji w tym roku – możemy się dowiedzieć z jego wpisu.

W tym tempie, łatwiej będzie Tesli po prostu zrezygnować z nędznego biznesu zużywającego gotówkę na robienie samochodów oraz budowanie fabryk i po prostu skupić się na tym, co robi najlepiej: sprzedać akcje po ogromnie zawyżonych cenach – dodał na koniec.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here