Naga MarketsTeslaTesla to już bańka spekulacyjna? Sceptycy odradzają inwestycję w spółkę Elona Muska kontynuuje wzrost notowań. W trakcie wtorkowej sesji kurs akcji kalifornijskiej spółki produkującej wysokiej klasy samochody elektryczne, wzrósł o kolejne 1,33%. W porównaniu do błyskawicznego zwiększania ceny za akcję w poprzednich dniach, jest to pewne spowolnienie, które sprawia, że coraz bardziej słyszalne są głosy sceptycznych analityków. Ci przypisują spółce Elona Muska cechy charakterystyczne bańki spekulacyjnej

  • Tesla zakończyła wtorkową sesję ze wzrostem notowań o 1,33%.
  • Cena zamknięcia notowań spółki Elona Muska osiągnęła wczoraj nowe maksimum na poziomie 1389,86 dol. za akcję.
  • Tak gwałtowna zwyżka kursu akcji Tesli wywołała zwiększenie ceny docelowej wśród nawet największych sceptyków.

Tesla: kolejne rekordowe notowania

Notowania Tesli przeżywają prawdziwe szaleństwo. Przez ostatnie 10 dni, kurs akcji wzrósł łącznie aż o 38,74%. W tym czasie Tesla stała się największym producentem samochodów na świecie przebijając swoje rekordowe szczyty wszechczasów oraz przebiła najśmielsze oczekiwania analityków dotyczące liczby wyprodukowanych i wysłanych pojazdów w II kw. 2020 r.

Maksymalne prognozy analityków zakładały 86 tys. sztuk wyprodukowanych samochodów, podczas gdy Tesla w II kwartale 2020 roku sprzedała 90 650 szt. pojazdów, o wiele więcej niż średnia ekspertów dająca spółce Elona Muska mierne 72 tys. sztuk.

W ostatniej sesji Tesla zbliżyła się jeszcze bliżej do bariery 1400 dol. zamykając notowania na poziomie 1389,86 dol. za akcję. Oznacza to wzrost kursu akcji Tesli o ponad 232% od początku roku.

Tesla: kurs akcji blisko 1400 dol., sceptycy wieszczą krach notowań
Notowania Tesla Inc. na NASDAQ. Źródło: stooq.pl

Utrzymanie tak gigantycznego wzrostu jest poddawane przez ekspertów w wątpliwość. Kapitalizacja rynkowa Tesli obecnie wynosi ponad 250 mld dol. zostawiając daleko w tyle amerykańskich konkurentów: Ford ma jedynie 25 mld. dol. a GM 37 mld dol. wartości rynkowej.

Jednocześnie Tesla generuje jedynie 25 mld dol. przychodów ze sprzedaży, marne 4,3% względem sumy przychodów Toyoty, Forda oraz GM.

Zobacz również: Apple stanowi teraz aż 43% portfela Warrena Buffetta

CMC
Koszyki akcji - transakcje na wielu sektorach jednocześnie. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Tesla z ceną docelową na poziomie… 295 dolarów?

W związku z tym, wielu analityków utrzymuje swoje rekomendacje cenowe dla Tesli znacznie niżej niż obecna wycena. Ryan Brinkman, analityk JPMorgan jest najbardziej pesymistycznie nastawiony do kursu Tesli.

Choć Brinkman podniósł rekomendację cenową dla Tesli o 20 dol., to nadal jest to jedynie 295 dol., aż o 78% niżej niż obecne notowania spółki Elona Muska.

Tymczasem Tesla wyśmiewa wieszczących spadki i chcących shortować akcje spółki, wypuszczając nowe czerwone szorty z napisem S3XY w nieprzypadkowej cenie 69,420 dol.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here