Naga MarketsTesla wykorzystuje rosnącą cenę akcji, wracając na rynki kapitałowe po raz trzeci w ciągu 10 miesięcy. Firma Elona Muska pozyska w ten sposób po raz drugi w okresie trzech miesięcy 5 miliardów dolarów ze sprzedaży akcji zwykłych. Kurs akcji oddala się w tym tygodniu od poziomu 600 USD i oscyluje we wtorek nieco poniżej 630 USD.

  • Sprzedaż odbędzie się „at the market” po 650% wzroście akcji w tym roku
  • Według analityków, saldo gotówki może sięgnąć 20 miliardów dolarów
  • Tesla odnotowała w październiku piąty z rzędu kwartał zysków

Elon Musk wykorzystuje hossę. Trzecia sprzedaż akcji Tesli w tym roku

Sprzedaż odbędzie się w ramach programu ofertowego „at-the-market”, zgodnie ze zgłoszeniem regulacyjnym we wtorek. To oznacza, że ​​akcje będą sprzedawane po obowiązujących cenach rynkowych. Wartość Tesli wzrosła w tym roku o około 650%, co oznacza, że ​​apetyt inwestorów na akcje pozostaje silny.

Te artykuły również Cię zainteresują
Sprzedaż akcji może doprowadzić saldo gotówkowe Tesli do poziomu 20 miliardów dolarów. Jakość kredytowa firmy „znacznie przewyższa” jej ratingi – napisał w raporcie Joel Levington, analityk kredytowy Bloomberga.

Dyrektor naczelny Elon Musk ponownie korzysta z rajdu, który rozpoczął się, gdy producent Modelu 3 zaczął wykazywać kwartalne zyski w drugiej połowie ubiegłego roku. Otwarcie fabryki w pobliżu Szanghaju, dodanie crossovera Model Y do oferty, postęp w technologii akumulatorów i oczekiwanie na włączenie do indeksu S&P 500 skłoniły inwestorów do przypisania Tesli znacznie bogatszej wyceny niż jakikolwiek inny producent samochodów na świecie.

Tymczasem Musk apeluje do pracowników o rozwagę i kontrolę kosztów, nawet po tym, jak Tesla odnotowała w październiku piąty z rzędu kwartał zysków. Na koniec września producent samochodów miał 14,5 miliarda dolarów w gotówce i ekwiwalentach gotówki.

Ostatnie podniesienie kapitału nastąpiło po emisji akcji o wartości 5 miliardów dolarów we wrześniu i 2 miliardach dolarów w lutym. To pomogło Tesli ponad dwukrotnie pokryć zaplanowane wydatki na instalacje i sprzęt w tym roku. Nowe środki będą wspierać plany ogłoszone w październiku podwojenia budżetu na wydatki kapitałowe producenta samochodów w ciągu najbliższych dwóch lat do przedziału od 4,5 miliarda do 6 miliardów dolarów.

Tesla obecnie buduje dwie nowe fabryki – jedną w Austin w Teksasie i swoją pierwszą europejską fabrykę w pobliżu Berlina – i rozszerza produkcję w istniejących zakładach montażu pojazdów w Fremont w Kalifornii i Szanghaju.

Tesla powyżej 600 USD za akcję

Notowania Tesli kontynuują silny impuls wzrostowy docierając w poniedziałek do rekordowego poziomu 650 USD. We wtorek kurs konsoliduje w okolicach 625 USD posiadając wsparcie na okrągłym poziomie 600 USD. Jego przebicie mogłoby wyhamować presję kupujących kierując notowania w stronę wrześniowego szczytu 502 USD. Jednak dopóki tak się nie stanie trend wzrostowy wydaje się być wyjątkowo silny.

Kurs Tesli na interwale dziennym, tradingview
Kurs Tesli na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here