Naga MarketsW ostatnich tygodniach mamy do czynienia ze zdecydowaną poprawą sentymentu wobec Tesli. Rynek spodziewa się, że przy poprawie mocy produkcyjnych premiera Modelu 3 sprawi, iż spółka zacznie odnosić solidne zyski w 2018 roku. Warto też zauważyć, że ostatni rajd na akcjach Tesli doprowadził do tego, iż jej wartość rynkowa przekroczyła wycenę Forda i jest bliska wartości General Motors.

Sprawdź również: Tesla na historycznych szczytach i pod psychologicznym poziomem oporu


Notowania Tesli w ostatnich tygodniach wspięły się na nowe historyczne szczyty. Patrząc od strony analizy technicznej po okresie konsolidacji możemy mieć do czynienia z wybiciem górą z formacji trójkąta prostokątnego — potencjalny zasięg tego układu wypada przy poziomie 355 USD. Ponadto obecna świeca na interwale W1 przebiła poziom 286 USD, który wyznaczał wcześniejszy szczyt — wybicie tej bariery w połączeniu z faktem, że w górę rosną wszystkie trzy średnie kroczące (30-,45- oraz 60-okresowa), co może stanowić sygnał kupna. Z kolei patrząc na wykres pod kątem teorii fal Elliota jesteśmy w trakcie formowania się 3 fali, która powinna być najdłuższa w sekwencji.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków zagranicznych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Dynamiczny wzrost notowań Tesli może sprawiać, że inwestorzy będą wychodzić z krótkiej sprzedaży — około 25% akcji spółki dostępnych na rynku (float) jest używana pod tego typu transakcje. Dlatego też, może być to jeden z czynników dających potencjał do dalszych wzrostów. Z drugiej strony należy pamiętać, że obecny rajd jest napędzany cały czas nadziejami inwestorów i wycena rynkowa zdecydowanie odbiega od fundamentów spółki.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here