Naga MarketsTesla: split wywołał wzrost kursu akcji o ponad 13%Notowania Tesla Inc. wystrzelił w środę o ponad 13% na wieść o zapowiadanym przez firmę Elona Muska splicie w stosunku 5 do 1. Choć takie działanie nie zmienia nic w fundamentach spółki, to tańsze akcje mogą teraz być w zasięgu szerszego grona drobnych inwestorów.

  • Ogłoszenie splitu często winduje kurs akcji w górę.
  • Tak było również kilka sesji temu, gdy split ogłosił Apple.
  • Akcje Tesli od początku roku podrożały o 271%.

Tesla dokona splitu 5:1

Kurs akcji Tesla Inc. we wtorek przełamuje zapowiedzi początku trendu spadkowego wyskakując w górę aż o 13,12% do 1554,76 dol. w reakcji na wieści o przeprowadzanym już w tym miesiącu splicie akcji spółki w stosunku 5 do 1.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tesla: split wywołał wzrost kursu akcji o ponad 13%
Notowania Tesla Inc. na NASDAQ. Źródło: stooq.pl

Jak pokazały doświadczenia z naszego rodzimego podwórka sprzed kilkunastu laty, gdy na GPW panowała hossa: w okresie dobrej koniunktury i wszechobecnych wzrostów, split akcji jest niezawodnym sposobem na wywołanie zwyżki kursu akcji.

Analogiczna sytuacja ma obecnie miejsce na amerykańskim parkiecie, a szczególnie wyśmienicie radzą sobie spółki technologiczne wybijające się na kolejne rekordowe szczyty. Zapowiedź splitu akcji Tesli rzeczywiście przyniosła wzrost notowań i to całkiem spory, bo aż o ponad 13% w ciągu wczorajszej sesji.

Zobacz również: Tesla dokona splitu akcji, notowania w górę o niemal 6% po sesji

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Tesla: fundamenty bez zmian, ale kurs rośnie

W praktyce, nic w fundamentach spółki nie uległo zmianie. Jednak teoretycznie, teraz drobni inwestorzy, których nie stać było na zainwestowanie aż półtora tysiąca dolarów w jedną akcję jednej spółki, teraz potencjalnie będą mogli dokonać inwestycji za jedynie około 300 dolarów.

– Tesla cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród inwestorów indywidualnych, a split akcji zasadniczo obniża finansową poprzeczkę dla małych inwestorów. – stwierdził Emmanuel Rosner z Deutsche Bank.

Tesla zamierza bowiem podzielić swoje akcje w stosunku 5 do 1, co oznacza, że każdy posiadacz akcji Tesli w dniu 21 sierpnia, otrzyma 4 dodatkowe, a trading z uwzględnieniem splitu rozpocznie się 31 sierpnia.

– Jakakolwiek wartość akcji stworzona przez to jest fałszywa – stwierdził renomowany analityk, Jim Cramer z CNBC.

– Jednak idea wciągania nowych młodych ludzi w rynek giełdowy, którzy nie mają wypranych mózgów, żeby tylko wkładać kasę w fundusze indeksowe, jest świetna. – dodał.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here