Naga MarketsTesla spadła o ponad 5%. Na rynku ma pojawić się konkurentAkcje Tesla podczas wczorajszej sesji osunęły się o ponad 5 proc. Jako przyczynę podaje się konkurenta na rynku aut elektrycznych, firmę Rivian, której pierwsza oferta publiczna (IPO) może pojawić się już we wrześniu br., podał w raporcie Bloomberg. Rivian planuje działać przede wszystkim w segmencie SUV-ów i pickupów. Firma ma przy tym wsparcie Jeffa Bezosa, który już w 2019 roku zainwestował w nią sporą kwotę.

  • Rivian planuje podobno pierwszą ofertę publiczną na wrzesień 2021 r.
  • Wycena firmy na IPO ma wynieść 50 mld USD
  • Tesla będzie potencjalnie mieć nowego “liczącego się konkurenta”, uważa Bloomberg

Tesla odda kawałek tortu nowemu graczowi?

Szum na giełdzie i historia wzrostu wokół Tesli sprawiają, że niektóre start-upy z branży samochodów elektrycznych marzą o dużych pieniądzach. Zachęty ze strony inwestorów nie brakuje, ponieważ zasypują oni młode firmy dużymi pieniędzmi.

Teraz producent samochodów elektrycznych Rivian również robi zamierza zrobić duży skok na giełdę, informuje Bloomberg, powołując się na osoby z wewnątrz. Podobno wycena firmy na IPO ma wynieść 50 miliardów dolarów. Rivian prowadzi już rozmowy z bankami na temat planów, ale jeszcze nic nie zostało ustalone.

Rivian ma wsparcie od szefa Amazona Jeffa Bezosa, który po raz pierwszy zainwestował w firmę około 700 mln USD w Rivian w lutym 2019 roku. Zamówił wtedy 100 000 elektrycznych samochodów dostawczych. Wartość umowy szacuje się na co najmniej cztery miliardy dolarów, a do 2022 r. na drogach ma jeździć 10 000 pojazdów dostawczych.

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Akcje Tesli pokonują dynamiczne wsparcie

W raporcie Bloomberga, Rivina wskazywany jest jako “jeden z najbardziej liczących się potencjalnych konkurentów Tesli”. Do tej pory firma zebrała od inwestorów ponad 8 mld USD.

Jak widać na wykresie dziennym poniżej, akcje Tesli do wczoraj wspierały się na 20-dniowej średniej (dynamiczne wsparcie). Ta jednak została przełamana, co otworzyło drogę do wsparcia w okolicach 780 USD za akcję

W przypadku kontynuacji spadków po wybiciu wspomnianego wyżej wsparcia, notowania mogą kierować się do okrągłego poziomu 700 USD. Należy jednak mieć na uwadze panujący, silny trend wzrostowy na TSLA i większe prawdopodobieństwo jego kontynuacji aniżeli odwrócenia.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: s&p 500 notowania | złotówka online | funt kurs | jsw notowanie | cd projekt akcje | orlen notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here