Naga MarketsTesla skorzystała z usług jednej z dużych giełd kryptowalut. Znamy jej nazwęTesla przed kilkoma dniami zaskoczyła inwestorów na rynku kryptowalut tym, że postanowiła zakupić Bitcoiny o wartości 1,5 mld dol. Dotarliśmy do informacji, że w tej transakcji spółce Elona Muska pomagała Coinbase, jedna z największych giełd kryptowalut na świecie.

  • W styczniu Tesla zakupiła Bitcoiny warte 1,5 mld dol.
  • Spółka zamierza przyjmować płatności w kryptowalucie za zakupione pojazdy
  • Transakcji przyglądają się amerykańscy regulatorzy. Chodzi o tweety Muska i zaangażowanie jednego z dyrektorów w firmy kryptowalutowe

Duża giełda kryptowalut współpracuje z Teslą

Coinbase, amerykańska giełda kryptowalut, pomaga wielu dużych firmom w inwestowaniu w Bitcoina. Jak się okazuje, Tesla jest jedną z nich i w styczniu skorzystała z usług Coinbase by dokonać zakupu Bitcoinów o wartości 1,5 mld dol.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak podała spółka motoryzacyjna, ruch ten ma w głównej mierze umożliwić jej klientom zakup pojazdów z wykorzystaniem kryptowalut.

Zakup ten ma pomóc w dywersyfikacji i maksymalizacji przychodu dzięki gotówce, która nie jest wymagana do utrzymania odpowiedniej płynności operacyjnej. – skomentowali zakup przedstawiciele Tesli.

Coinbase odmówił komentarza na temat transakcji, a Tesla jak do tej pory nie przedstawiła swojego stanowiska. Informacja o tym, że to właśnie ta giełda jest zaangażowana w zakup pochodzi od osób z branży powiązanych z transakcją.

Plus500

Twierdzą one, że Coinbase wykonywał transakcję przez kilka dni, aby nie wywołać lawinowego wzrostu kryptowaluty. Podobnie jak w przypadku MicroStrategy, zakup był dokonany poprzez kilka platform transakcyjnych. Więcej na temat MicroStrategy pisaliśmy w tym wpisie: MicroStrategy planuje pozyskać dodatkowe 300 mln dol. na zakup BTC.

Zobacz również: Jak kupić kryptowalutę?

Sam Coinbase zapowiedział, że zamierza zadebiutować na amerykańskiej giełdzie jeszcze w tym roku. O tym również wspominaliśmy: Giełda Coinbase wyceniana na 77 mld dol. Szykuje się do IPO

Pogłoski o tym, że Tesla przymierza się do kupna Bitcoina krążyły w kuluarach amerykańskiego świata finansów już od dłuższego czasu. Tajemnicze zachowanie Muska na Twitterze poprzez jego posty o kryptowalucie wzbudzały podejrzenia inwestorów co do zaangażowania ekscentrycznego milionera w inwestycje w BTC.

Pojawia się coraz więcej głosów na temat innych firm, które chciałyby skorzystać z hossy na rynku krypto. Między innymi, Square, firma Jacka Dorseya, w październiku zakupiła 50 mln dol.: Square zainwestowało w bitcoina 50 mln USD

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mercator gpw | kurs dolara online | giełda amerykańska prognozy | jak działa blik | usd | złotówka |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here