Naga MarketsTesla: rozpędzony kurs akcji pokonuje barierę 1500 dol., Elon Musk już bogatszy od Buffetta.Kurs akcji Tesla Inc. po raz kolejny w ostatnich 2 tygodniach wystrzelił w notowaniach na NASDAQ i osiągnął rekordowy poziom 1544,65 dol. rosnąc podczas piątkowej sesji łącznie o 10,78%.

  • Tesla posiada obecnie największą kapitalizację rynkową ze wszystkich producentów samochodów notowanych na światowych giełdach.
  • Od początku roku akcje Tesli wzrosły już aż o 270%.
  • Natomiast w ciągu ostatnich 52 tygodni, notowania Tesli zwiększyły wartość aż o 546%.

Tesla: akcje już niemal po 1550 dol.

Notowania Tesla Inc. zakończyły sesję w piątek ceną zamknięcia 1544,65 dol., co oznacza jednodniowy wzrost aż o 10,78%. Tesla coraz bardziej oddala się swoim poziomem kapitalizacji rynkowej od konkurentów w branży motoryzacyjnej a wskaźnik C/WK osiągnął zawrotne 31,23.

Te artykuły również Cię zainteresują
Silny wzrost kurs akcji Tesli oznacza także, że CEO spółki, Elon Musk, wyprzedził z hukiem Warrena Buffeta pod względem posiadanego majątku. Dzięki zwyżce akcji Tesli ekscentryczny przedsiębiorca powiększył swoją fortunę o 6 mld dol. Tymczasem Warren Buffett w zeszłym tygodniu przekazał 2,9 mld dol. w akcjach Berkshire Hathaway na cele charytatywne.

Zobacz również: Netflix: spodziewany duży wzrost użytkowników w II kw., akcje w górę o 8%.

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Tesla zamierza opublikować raport za II kwartał 2020 roku już 22 lipca. Wielu analityków i inwestorów wierzy w osiągnięcie przez firmę zysku w ostatnim kwartale, co oznaczałoby czwarty kolejny kwartał zakończony zyskiem. Taki sukces oznacza spełnienie warunków zaliczenia spółki w skład indeksu S&P500.

Jednakże, analitycy FactSet przewidują osiągnięcie przez Teslę straty w wysokości 1,34 dol. na akcję i 4,8 mld dol. przychodów ze sprzedaży w II kw. 2020 r.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here