Naga MarketsElon Musk, Tesla
Elon Musk, prezes Tesla Corp.

Notowania Tesli w trakcie środowej sesji na amerykańskiej sesji zyskiwały niemal 2% i testowały najwyższe poziomy od dwóch tygodni. Tesla rośnie od trzech dni i notuje najdłuższą tego typu serię od miesiąca. W tym samym czasie media odnoszą się do wypowiedzi Elona Muska, który w dokumentach sądowych sam mówi o sobie, że jest „pier**lonym idiotą”.


Elon Musk i ostre słowa. Czego dotyczyła wypowiedź właściciela Tesli

Wielu z nas doskonale pamięta zeszłoroczny wypadek w tajlandzkiej jaskini, gdzie utknęło 12 młodych piłkarzy wraz z trenerem. Gdy cały świat ruszył na ratunek, Elon Musk zlecił swoim inżynierom stworzenie małej łodzi podwodnej, która miała służyć w akcji ratowniczej. W tym samym czasie brytyjski ratownik Vernon Unswroth skrytykował projekt stwierdzając, że ten nie ma prawa zadziałać. Znany ze swojego swobodnego podejścia do mediów społecznościowych Musk nazwał krytyka… perdofilem. W wywiadzie dla BuzzFeed News dodał natomiast, że Unswrot to „gwałciciel dzieci”, który przeniósł się do Tajlandii jedynie w celu poślubienia dwunastoletniej dziewczynki.

Unsworth niemal automatycznie pozwał szefa Tesli o zniesławienie, a Musk tłumacząc się przed sądem stwierdzał, że nie podejrzewał o BuzzFeed o upublicznienie jego prywatnego maila. Całą sytuację podsumował stwierdzeniem: „Tak czy siak, jestem pier**lonym idiotą”.

Musk wielokrotnie udowadniał, że potrafi rozpoczynać poważne konflikty poprzez swoje konto na Twitterze. Jeden z nich spowodował, że amerykański odpowiednik polskiego KNFu chciał jego usunięcia z pozycji głównodowodzącego firmy, a rada nadzorcza uniemożliwiła mu samodzielne korzystanie z konta w medium społecznościowym bez wcześniejszego moderowania wpisów.

Tesla rośnie na giełdzie. Akcje nadal w wakacyjnej konsolidacji?

Notowania Tesli w przeciągu ostatnich trzech dni zyskują niemal 10%, co jest najlepszym wynikiem od miesiąca. W szerszym terminie znajdują się jednak poniżej ważnej strefy oporu wyznaczanej na wysokości 250 dolarów przez minima z września i października ubiegłego roku, konsolidując na wakacyjnych dołkach, które osiągały swoje apogeum na początku czerwca, spadając pod 120 dolarów i testują minima z końcówki 2016.

Tesla na wykresie dziennym
Tesla na wykresie dziennym, Tradingview.com

Gdyby notowaniom udało się pokonać obecną strefę konsolidacji, wtedy otworzą sobie drogę do maksimów lipcowych, tuż pod poziomem 270 dolarów i mogłyby powrócić do zakresu cenowego z pierwszej połowy roku, zwiększając jednocześnie szanse na ponowne przetestowanie szczytów na wysokości 380 dolarów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here