Naga MarketsNotowania Tesli wystrzeliły niczym rakieta SpaceX do rekordowych 1371,58 dol. o również rekordowe 162,92 dol. zyskane w jednej sesji. To już czwarta sesja z rzędu nowych maksimów zdobywanych przez spółkę Elona Muska.

  • Akcje Tesli wchodzą na nowe maksima 4-ty dzień z rzędu.
  • Notowania przebił w poniedziałkowej sesji 1370 dol. za akcję rosnąc o ponad 13%.
  • Od początku roku akcje Tesli są już wyżej o ponad 227%

Tesla: akcje w górę o 13,5%

Tesla niecały tydzień temu stała się największym producentem samochodów pod względem kapitalizacji rynkowej prześcigając o włos Toyota Motor Corp., jednak po ostatnich gigantycznych wzrostach można powiedzieć, że konkurencja jest już w tej klasyfikacji daleko w tyle.Kurs akcji Tesli wzrósł podczas wczorajszej sesji aż o 13,47% do 1371,58 dol. – nowego rekordowego szczytu notowań. Oznacza, to że Tesla osiągnęła kapitalizację rynkową na poziomie 254,39 mld dol.

Tesla: rekord notowań czwartą sesję z rzędu, akcje powyżej 1370 dol.
Notowania Tesla Inc. na NASDAQ. Źródło: tradingview.com

Od dołka z 18 marca, gdy akcje były warte jedynie 361,22 dol., kurs akcji Tesli wzrósł już o astronomiczne 279%.

Spółka Elona Muska nie obawia się jednak krachu swoich notowań na NASDAQ. Tesla wypuściła specjalną limitowaną edycję lśniąco czerwonych szortów z napisem S3XY w niezwykłej cenie 69,420 dol., wyśmiewając w ten sposób inwestorów, którzy liczą na załamanie kursu akcji spółki z Fremont.

Zobacz również: Trading mobilny: nowy cykl analiz z wykorzystaniem platformy Capital.com na smartfony

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Takie wzrosty zdecydowanie napędza informacja z zeszłego tygodnia określająca liczbę sprzedanych przez Teslę pojazdów na ponad 90 tys., znacznie powyżej nawet najśmielszych oczekiwań analityków, które zakładały górną granicę prognoz na 86 tys. sprzedanych sztuk.

invest

Elon Musk spodziewa się zatem, że Tesla osiągnie w II kw. 2020 roku dodatni zysk netto, co pozwoliłoby spółce otworzyć drogę w kierunku wliczenia w skład S&P 500. Jednym z warunków jest bowiem osiągnięcie zysku w czterech kolejnych kwartałach.

Analitycy FactSet nie zgadzają się jednak z obecną wyceną spółki. Według średniej wyciągniętej z ich analiz celu cenowego, konsensus to 774,98 dol.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here