Naga MarketsTesla: najgorsza sesja od 14 miesięcy. Wyparowało 199 mld dol. wartości rynkowejTesla Inc. straciła około 199 mld dol. wartości rynkowej w trakcie największej dziennej zniżki kursu akcji spółki od ponad roku. Powodem jest seria informacji, które zostały negatywnie odebrane przez inwestorów.

  • Pomimo przeceny, kapitalizacja rynkowa Tesli wciąż przekracza 1 mld dol.
  • Od początku roku akcje spółki podrożały o 45%
  • Wcześniejszy rajd notowań Tesli był pokłosiem świetnych wyników finansowych oraz sprzedażowych, a także informacji o spodziewanej umowie w sprawie dużego zamówienia ze strony wypożyczalni samochodów Hertz
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Tesla: akcje tanieją po serii negatywnych newsów

Akcje Tesla Inc. załamały się w trakcie wtorkowej sesji, by finalnie zakończyć ją blisko 12% na minusie. Obecnie notowane są już ponad 17% niżej niż maksima intraday wyznaczone przed tygodniem na 1243,49 dol.Za zniżkę odpowiada reakcja inwestorów na serię informacji, które rzucają cień na walory spółki. Wszystko zaczęło się od kontrowersyjnej ankiety przeprowadzonej przez Elona Muska, który zapytał swoich fanów na Twitterze o to czy powinien sprzedać 10% swoich udziałów w Tesli.

Tesla: najgorsza sesja od 14 miesięcy. Wyparowało 199 mld dol. wartości rynkowej
Kurs akcji Tesla Inc. Źródło: tradingview.com

Wiele mówi się ostatnio o niezrealizowanych zyskach jako o metodzie unikania opodatkowania, zatem proponuję sprzedaż 10% moich udziałów w Tesli. Czy to popierasz? – spytał Musk dając szansę na odpowiedź “Tak” lub “Nie”.

Uszanuję wyniki tej ankiety, bez względu na to, w którą stronę ona pójdzie. Uwaga, nie biorę znikąd wynagrodzenia pieniężnego ani premii. Posiadam jedynie akcje, a zatem jedynym sposobem na osobiste płacenie podatków jest dla mnie sprzedaż akcji. – zapewnił ekscentryczny miliarder i CEO Tesla Inc.

Sprawę skomentowaliśmy w poniedziałek:

– Z drugiej strony, w późniejszych godzinach stacja CNBC podała, że Musk sprzeda akcje Tesli niezależnie od wyniku ankiety, ponieważ stoi w obliczu rachunku podatkowego przekraczającego 15 miliardów dolarów za opcje na akcje, które otrzymał w 2012 roku, a które wygasają w sierpniu 2022 roku. – informował w poniedziałek Maksymilian Bączkowski.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Podobne podejrzenia miał sam Michael Burry, znany z przedstawienia jego postaci w filmie “The Big Short”, który wielokrotnie podkreślał, że spółka jest przewartościowana, a Musk może próbować zrealizować zyski by pokryć swoje osobiste długi.

Zobacz również: Akcje Palantir Inc. potaniały o 10% mimo solidnych wyników finansowych

Jak się okazało, brat Elona Muska, Kimbal, sprzedał część swoich akcji tuż przed opublikowaniem ankiety przez CEO Tesli. Jak wynika z opublikowanego przez niego komunikatu, sprzedał on 88,5 tys. akcji.

Akcje Tesli są ekstremalnie przewartościowane z perspektywy długoterminowej, a inwestorzy mają trudności z utrzymaniem obecnej wyceny. – stwierdził Matt Portillo z Tudor Pickering.

Jednym z czynników, który dołożył się do zniżki mogą być także wieści o planach Nvidia Corp., spółki zajmującej się produkcją układów elektronicznych. Planuje ona wejście na rynek samochodów autonomicznych oferując podzespoły i oprogramowanie dla firm motoryzacyjnych. Choć wciąż Tesla jest liderem w tej kategorii, to niewykluczone, że Nvidia może uszczknąć nieco tortu dla siebie. A to może zaważyć na spodziewanych wynikach spółki Muska.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ccc akcje rekomendacje | prognozy dla dolara | dax notowania na żywo | pzu akcje rekomendacje | kurs jsw | pekao akcje kupno |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here