Naga MarketsTesla przygotuje nowe plany niemieckiej fabryki. Elon Musk kontra ekolodzy
Elon Musk, Tesla

Tesla zmieni plany swojej fabryki w pobliżu Berlina, aby uspokoić krytykę ekologiczną i zapewnić, że jej pierwsza placówka w Europie będzie mogła rozpocząć produkcję samochodów w ciągu roku.

  • Firma Elona Muska musi stworzyć plan budowy swojej fabryki, który będzie bardziej przyjazny środowisku.
  • Tesla chce rzucić wyzwanie niemieckim gigantom motoryzacyjnym i wykorzystać swoją przewagę technologiczną w segmencie aut elektrycznych.
  •  W nowej fabryce prace znajdzie 12 tysięcy osób.

Musk rozpoczyna ekspansję w Europie

Tesla spotkała się z krytyką ze strony lokalnych mieszkańców zaniepokojonych wylesianiem i zużyciem wody w związku z budową nowego zakładu. Pierwotne niepowodzenia obejmowały nakazane przez sąd tymczasowe wstrzymanie wycinki drzew w lutym oraz ewentualną karę pieniężną za wbijanie pali w ziemię przed uzyskaniem niezbędnych pozwoleń.

Minister gospodarki Brandenburgia Joerg Steinbach zapowiedział, że nowe plany budowy będą zakładać m.in. mniejsze zużycie wody, a otwarte posiedzenie komisji opiniującej projekt odbędzie się we wrześniu.

Oczekujemy propozycji, która w sumie będzie bardziej przyjazny dla środowiska, a tym samym jeszcze bardziej akceptowalny. Zakładam, że w ciągu pierwszej połowy przyszłego roku pierwsze samochody zjadą z taśmy produkcyjnej. – powiedział w wywiadzie Steinbach.

Zobacz również: Tesla doszła do porozumienia z hrabstwem Alameda. Elon Musk zostanie w Kalifornii?

Prezes Tesli Elon Musk przenosi się do Niemiec, aby rzucić wyzwanie Volkswagenowi, BMW i Mercedesowi, ponieważ stawiają sobie za cel ogromny wzrost sprzedaży samochodów elektrycznych. Jest to odważny krok, biorąc pod uwagę fakt, że samochody zasilane akumulatorami dopiero zaczynają się rozwijać w największej gospodarce Europy.

Po ukończeniu, plany o potencjalnej wartości aż 4 miliardów euro wymagają zatrudnienia 12 000 osób i montażu 500 000 pojazdów rocznie.

CMC
Hit inwestycyjny - koszyki akcji. Zwiększona ekspozycja. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Cena akcji Tesli wzrosła o 8,26% w ciągu 10 dni

Urzędnicy landu Brandenburgii mówią, że są świadomi tego, że czas jest bardzo ważny dla Muska, ponieważ Tesla ma technologiczną przewagę nad swoimi niemieckimi rywalami, którą chce szybko wykorzystać.

Steinbach przyznaje, że stosunki z Teslą, której prezes niedawno publicznie pokłócił się z władzami Kalifornii o zamknięcie swojego zakładu, mogą być wymagające.

Wymaga to dużej elastyczności. Niekonwencjonalne praktyki biznesowe Tesli zderzają się czasem z niemiecką skłonnością do wysoce zorganizowanego planowania. Uważam, że jest to świetne rozwiązanie, ale w pewnym momencie staje się ono wyczerpujące. – kontynuował Steinbach.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji Tesli w ciągu ostatnich 10 dni, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here