Naga MarketsTesla znak logoTesla dokonała niemożliwego. Mimo, że mamy dopiero 22 dzień stycznia, cena jej akcji wzrosła od początku roku już o niemal 29%. Dzięki tym wzrostom gigant samochodowy jest obecnie najwyżej wycenianym producentem aut w historii USA. Przebił pod tym kątem nawet rekord Forda.


Tesla warta więcej niż General Motors i Ford razem wzięte

Współzałożyciel Tesli, Elon Musk na pewno jest zadowolony z tego jak wygalają aktualne notowania jego spółki. Tylko od początku roku cena akcji spółki wzrosła o niemal 29%, powiększając tym samym trwający od czerwca 2019 r. rajd wzrostowy do ponad 209%.

W chwili pisania tego artykułu za jedną akcje spółki zapłacić trzeba już ponad 547 USD. Oznacza to, że jej kapitalizacja przekroczyła poziom 100 mld dolarów, przebijając tym samym rekord Forda z 1999 roku, kiedy to największa wówczas spółka motoryzacyjna wyceniana była na 81 mld USD.

Warto zwrócić uwagę, że w chwili obecnej Tesla jest wyceniana wyżej niż Ford Motor Co i General Motors Co razem wzięte. Cena jej akcji rośnie bowiem nieprzerwanie od ośmiu tygodni:

Weź udział w darmowym webinarze:
Zarządzanie ryzykiem jako dominanta sukcesu na rynku

Kapitalizacja to nie wszystko

CNBC zwraca jednak uwagę, że kapitalizacja nie przedstawia pełnego obrazu sytuacji. Gdyby wziąć bowiem pod uwagę kapitał własny, zadłużenie i zabezpieczenia gotówkowe, to Ford czy General Motors byłyby warte więcej od Tesli.

Warto zwrócić także uwagę, że jej udział w rynku motoryzacyjnym wciąż znacząco odbiega od gorzej wycenianych konkurentów. General Motors w 2019 sprzedał auta za $138 mld, Ford za $144 mld, a Tesla zaledwie za $24 mld.


logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

 tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa: EUR/JPY, AUD/CAD, GBP/NZD
Następny artykułNotowania funta (GBPPLN) blisko 5 PLN. Funt szterling z celem 5,028 PLN
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here