Naga MarketsTesla przebiła kolejny niesamowity poziom kapitalizacji rynkowejKurs akcji Tesla Inc. po raz kolejny wystrzelił w poniedziałek mocno w górę i zdobył kolejne rekordowe szczyty notowań, przez co kapitalizacja rynkowa Tesli przekroczyła astronomiczny poziom 600 mld dol.

  • Akcje Tesli w grudniu podrożały już o ponad 13%
  • Od początku roku, notowania spółki zyskały aż ponad 667%
  • Dzięki takiemu rajdowi kursu Tesli, Elon Musk stał się drugim najbogatszym człowiekiem na świecie

Tesla na nowym rekordowym szczycie

Akcje Tesli w poniedziałek podrożały aż o 7,13% do 641,76 dol., kontynuując nieprawdopodobną zwyżkę, która od dołka z 18 marca wywołanego pandemią, wyniosła kurs w górę aż o 788%. Natomiast od początku roku, wzrost wyniósł aż 667%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jednocześnie, kurs akcji spółki Elona Muska dobił do kolejnego maksimum wszechczasów, co wypchnęło kapitalizację rynkową Tesli powyżej bariery 600 mld dol. do 608,32 mld dol. W rezultacie, Tesla po dołączeniu do indeksu S&P 500 z miejsca stanie się szóstą największa spółką wchodzącą w skład indeksu.

https://www.tradingview.com/x/2M73D3rL/

Zaledwie 111 dni wystarczyło, aby Tesla od wartości rynkowej 100 mld. notowanej w styczniu tego roku podwoiła ją do końca czerwca 2020 roku. Potem, zaledwie 13 dni zajęło kursowi akcji Tesli zyskanie 50% i przebicie kapitalizacji na poziomie 300 mld dol. Kolejny krok nastąpił w sierpniu i jedynie 27 dni trwało przebicie 400 mld dol. Natomiast, finalne przejście od 500 mld dol. do 600 mld dol. trwało tylko około dwa tygodnie.

Taki wzrost kapitalizacji rynkowej zostawia branżową konkurencję daleko w tyle. Druga w tej klasyfikacji Toyota, posiada wartość rynkową na poziomie zaledwie 193 mld dol., a trzeci Volkswagen jedynie 92 mld dol.

Zobacz również: Bitcoin i złoto czeka świetny 2021 rok, twierdzi znany inwestor

Rajd akcji Tesli w ostatnich tygodniach wywołany jest przede wszystkim decyzją komitetu S&P 500 o dołączeniu spółki w szereg komponentów najpopularniejszego amerykańskiego indeksu. Dzień włączenia w skład benchmarku wyznaczono na 21 grudnia.

Fakt ten świadczy o olbrzymim kroku milowym w historii spółki, ale także generuje dodatkowy popyt ze strony funduszy pasywnych, które odzwierciedlają zachowanie kursu S&P 500. Dzięki temu, powstało dodatnie sprzężenie zwrotne. Wraz ze zwyżką notowań Tesli, rośnie jej udział w indeksie, co oznacza, że menedżerzy będą musieli zakupić więcej akcji po większej cenie, a to przekłada się na wyższy przyszły popyt. To z kolei, potencjalnie generuje bieżący popyt.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here