Naga MarketsGłówna siedziba TesliPandemia koronawirusa SARS-CoV-2 zmusiła wiele firm do zawieszenia działalności bądź zmiany branży, w której działały. Przykładem mogą być tu m.in. niektóre browary, które rozpoczęły produkcję płynów dezynfekujących oraz koncerny motoryzacyjne. Wśród tych ostatnich wymienić należy przede wszystkim Teslę, Forda oraz General Motors, które w odpowiedzi na masowe zapotrzebowanie rozpoczęły produkcję respiratorów.


Tesla przedstawia prototyp respiratora

Wykorzystując części do produkcji samochodów, inżynierowie Tesli stworzyli prototyp respiratora, dzięki czemu firma może wykorzystać istniejące już zapasy i szybko wyprodukować nowe urządzenia do ratowania życia osób zakażonych.

W opublikowanym w niedzielę materiale wideo przedstawiają oni jak całe urządzenie będzie wyglądać:

Pojawienie się tego materiału w sieci przyczyniło się do zauważalnego wzrostu cen akcji spółki specjalizującej się w produkcji aut elektrycznych. W handlu przedsesyjnym cena akcji TSLA wzrosła o ponad 29 USD, co stanowi dokładnie 6,12%.

Źródło: marketwatch.com

Oprócz Tesli, produkcja podobnych urządzeń zajmuje się także Ford i General Motors. Ford zapowiedział, że w ciągu najbliższych 100 dni wyprodukuje 50 tys. respiratorów po czym w razie potrzeby będzie mógł produkować 30 tys. sztuk miesięcznie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBill Gates: Koronawirus zabije mniej osób w USA niż prognozuje D. Trump
Następny artykuł28% firm planuje zwolnienia, w większości sięgające do 50% załogi – podaje PIE
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here