Naga MarketsTesla pozyska 5 mld dol. przez sprzedaż akcji. Akcje w górę o 74% w sierpniuKurs akcji Tesla osunął się we wtorek o niemal 5% po silnym poniedziałkowym wzroście o 12,57% wywołanym splitem akcji w stosunku 5 do 1. Kierownictwo spółki produkującej samochody elektryczne chce wykorzystać gigantyczną zwyżkę akcji w tym roku i planuje dokonać sprzedaży akcji o wartości nawet 5 mld dol.

  • Tesla w poniedziałek wykonała split akcji w stosunku 5 do 1 i notowania uwzględniają już ten podział.
  • Tylko w ciągu sierpnia, akcje spółki podrożały o 74%.
  • Kapitalizacja Tesli przekracza obecnie 442 mld dol. i jest największa wśród producentów samochodów na świecie, wyprzedzając drugą Toyotę w tym rankingu o 138%

Tesla: akcje w górę o 74% w sierpniu

Akcje Tesli potaniały we wtorek o 4,67% do 475,05 dol. tracąc część poniedziałkowych silnych wzrostów (12,57% w górę) wywołanych dokonanym splitem akcji. Wtorkowy spadek oznacza, że Elon Musk spadł z podium rankingu najbogatszych ludzi na świecie, które zdobył w poniedziałek. Wyprzedził go Mark Zuckerberg, który skorzystał ze skromnej zwyżki akcji Facebook Inc. o 0,76%.Akcje Tesli Inc. od początku roku zyskały już 467,79%, a tylko w ciągu ostatniego miesiąca podrożały o niemal 60%. Natomiast od dołka z 18 marca wywołanego pandemią COVID-19, kurs akcji wzrósł aż o 575%. Spółka chce wykorzystać wysoką wycenę i zamierza rozpocząć sprzedaż akcji.

Zobacz również: Elon Musk z majątkiem większym niż Mark Zuckerberg. Tesla na historycznych szczytach

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Tesla pozyska nawet 5 mld dol. poprzez sprzedaż akcji

Tesla przed rozpoczęciem wtorkowej sesji złożyła odpowiednią dokumentację do Securities and Exchange Commission (SEC) i zapowiedziała wykonanie planu dystrybucji akcji we współpracy z szeregiem firm z Wall Street, dzięki któremu pozyska nawet do 5 mld dol. kapitału.

Sprzedaż akcji będzie rozłożona w czasie i polegać będzie na wypuszczaniu nowych akcji w dogodnym dla spółki momencie na zasadzie “at-the-market”. Wśród brokerów, którzy pomogą Tesli w realizacji programu sprzedaży akcji są między innymi: Goldman Sachs, Morgan Stanley, Wells Fargo, BofA Securities, Barclays Capital, Citigroup Global Markets, Deutsche Bank, Credit Suisse, SG Americas Securities, oraz BNP Paribas.

Prowizja od sprzedanych akcji wynosić będzie 0,5%, a porozumienie może być zerwane w dowolnym momencie z dowolnego powodu.

invest

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here