Naga MarketsTesla: akcje powyżej 400 dol. Cybertruck skopie tyłki, twierdzi MuskAkcje Tesli w poniedziałek odbiły od miesięcznego minimum wyznaczonego przez kurs na zamknięciu poprzedniego tygodnia (i miesiąca) na poziomie 388,04 dol. Spółka poinformowała także o planach przedstawienia nowego projektu zapowiadanego już wcześniej pojazdu Cybertruck.

  • Po poniedziałkowej sesji kurs jest na poziomie 400,51 dol.
  • Tesla rozpoczęła konstrukcję fabryki w Teksasie w lipcu tego roku. Prace nad zakładem produkcyjnym mają być zakończone do końca grudnia 2021 roku
  • Placówka ma produkować pojazdy Tesli: Model 3, Model Y oraz nowy pojazd o nazwie Cybertruck

Akcje Tesli w górę po informacji o Cybertrucku

Tesla planuje w ciągu najbliższych kilku tygodni przedstawić nowy design hucznie zapowiadanego pick-upu Cybertruck. Jak stwierdził Elon Musk, legendarny CEO spółki, poprzez swoje ulubione medium komunikacyjne, czyli prywatne konto na Twitterze, może to mieć miejsce “w przeciągu miesiąca”.

Opublikowany w niedzielę wpis na Twitterze jest odpowiedzią Muska na wcześniejszy post o progresie prac nad nową gigafabryką producenta samochodów elektrycznych, która budowana jest w Austin w Texasie.

Nowy samochód ze stajni Tesli ma być produkowany właśnie w tej nowopowstającej fabryce w Teksasie. We wrześniu sam Musk poinformował o tym, że spółka posiada już grubo ponad pół miliona zamówień na nowego Cybertrucka.

Musk słynie ze swojej bezpośredniości w mediach społecznościowych, zatem na pytanie: “Czy Cybertruck skopie tyłki?”, multimiliarder odpowiedział w dobrze znanym już stylu:

– W gruncie rzeczy to czołg z przyszłości, którym będzie można legalnie poruszać się po drodze, więc tak. – skwitował Musk.

Według zapowiedzi Tesli, futurystyczny Cybertruck osiągał będzie zasięg od 250 mil do 500 mil. Są to jednak informacje, które zostały opublikowane niemal rok temu. Samochód ma dysponować imponującym przyspieszeniem 2,9 sekund do 60 mil na godzinę (96 km/h).

Plus500

Zobacz również: Trading mobilny: cena złota, akcje Apple oraz cena miedzi na platformie Capital.com

Tesla ogłosiła, że pick-up powstanie w trzech wersjach: z napędem na tylną oś z pojedynczym silnikiem, na wszystkie osie z podwójnym silnikiem oraz potrójnym silnikiem.

– Jeśli wszystko pójdzie dobrze, będziemy w stanie dostarczyć część Cybertrucków jeszcze przed końcem przyszłego roku – stwierdził Musk w spotkaniu z analitykami w zeszłym miesiącu.

– Spodziewam się, że prawdopodobnie dużo dostaw będzie miało miejsce w 2022 roku i pewna część pod koniec przyszłego roku, jeśli wszystko pójdzie OK. – dodał.

CEO Tesli dodał także, że najpierw Tesla musi rozprawić się przeszkodami stojącymi na drodze do produkcji nowych ogniw akumulatorowych zanim może w pełni rozkręcić produkcję półcieżarówki.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here