Naga MarketsTesla powyżej 2000 dol.! Niesamowity wzrost akcji spółki staje się faktem.Kurs akcji Tesli w czwartek zyskał ponad 6% i wybił się powyżej psychologicznej bariery 2 tys. dol. ustalając nowy rekordowy szczyt notowań spółki wbrew rekomendacjom analityków.

  • W ciągu ostatnich 5 sesji akcje Tesli podrożały o 23,49%.
  • Dzięki temu wzrostowi notowań spółki, Elon Musk zyskał czwartą pozycję w rankingu najbogatszych ludzi świata.
  • Osiągając zysk netto czwarty kwartał z rzędu, Tesla spełniła wymogi wejścia w skład indeksu S&P500.

Kurs akcji Tesli przebił 2000 dol.

Notowania Tesla Inc. w czwartek przebiły barierę 2 tys. dol. zaliczając wzrost o 6,56% i osiągając na koniec sesji cenę zamknięcia 2001,83 dol. W trakcie wczorajszych notowań na NASDAQ akcje Tesli chwilowo podrożały do 2021,99 dol. wyznaczając nowe maksimum intraday.

Tesla powyżej 2000 dol.! Niesamowity wzrost akcji spółki staje się faktem.
Notowania Tesla Inc. na NASDAQ. Źródło: tradingview.com

Warto wspomnieć, że minęło jedynie niewiele więcej niż półtora miesiąca od momentu, gdy kurs akcji Tesli przebił barierę 1000 dol. Od początku roku notowania Tesli wzrosły już o ponad 378%, natomiast od dołka z 18 marca wywołanego pandemią, gdy akcje kosztowały jedynie 361,22 dol., aż o 454%.

W związku z rajdem na akcjach Tesli, kapitalizacja rynkowa producenta samochodów elektrycznych przekroczyła 373 mld dol. To więcej niż Toyota, Volkswagen, Daimler i BMW razem wzięte.

Żeby lepiej uzmysłowić sobie wartość rynkową Tesli, porównajmy ją jeszcze raz do innej grupy producentów. Tesla jest obecnie na rynku warta więcej niż łącznie Ferrari, Honda, General Motors, Hyundai, Ford, Fiat Chrysler, Suzuki, Subaru, Nissan oraz Renault, a i tak zostaje jeszcze 100 mld dol.

Tesla powyżej 2000 dol.! Niesamowity wzrost akcji spółki staje się faktem
Ranking 10 największych producentów samochodów pod względem kapitalizacji rynkowej. Źródło: Brandon’s EV Stats

Zobacz również:  Apple z niesamowitym rekordem, kapitalizacja rynkowa już ponad 2 mld dol.!

CMC
Koronawirus straszy rynki - wykorzystaj sytuację. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Akcje Tesli podrożały bez konkretnego powodu

Nie jest jednak w pełni jasne, co wywołało taką nieprawdopodobną zwyżkę kursu akcji Tesli. Ten tydzień Tesla rozpoczęła z wyceną na poziomie 1680 dol. i przez ostatnie 5 dni nie została opublikowana żadna ważna informacja dotycząca spółki. Możliwe, że wzrosty wywołane zostały opóźnioną reakcją na split akcji, czy świetnymi wynikami za II kw. 2020 r., w którym Tesla osiągnęła zysk netto w wysokości 104 mln dol.

Możliwe jest także, że wzrost kursu akcji Tesli jest po prostu wynikiem rosnącej popularności samochodów elektrycznych albo kultową wręcz renomą Tesli wśród inwestorów indywidualnych.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here