Naga MarketsTesla powinna sprzedać bitcoiny (BTC), a Elon Musk ogłosić program skupu akcji, twierdzi G. BlackGary Black zamknął swoją pozycję na spółce Tesla (TSLA) po tym jak firma zakupiła 1,5 mld dol. w bitcoinach (BTC), unikając tym samym wynoszącego już 28% krachu. Teraz wzywa firmę do porzucenia kryptowaluty na rzecz wykupu akcji. Były dyrektor ds. informacyjnych działu akcyjnego Goldman Sachs wywołał dyskusję na Twitterze po tym, jak zasugerował, że Tesla powinna sprzedać swoje bitcoiny i odkupić akcje firmy od inwestorów.

  • Tesla w lutym poinformowała o zakupie sporej ilości bitcoinów, czym wywołała znaczny ruch wzrosty BTC
  • Część analityków ostrzegała jednak, że może to powiązać akcje spółki z notowaniami bitcoina
  • Ostatni spadek wartości kryptowaluty rzeczywiście pokrył się z deprecjacją akcji Tesli

Program skupu akcji, a nie bitcoin. Ex-CIO Goldman Sachs z radą jak Tesla powinna wykorzystać swoją gotówkę

Cena akcji TSLA spadły o 28% z 863,42 dol do 621,44 dol, odkąd 8 lutego pojawiła się informacja, że Tesla dokonała zakupu BTC o wartości 1,5 mld USD. Wartość bitcoina od tego dnia pozostaje niezmienna, w międzyczasie wzrastała jednak do poziomu ponad 58 tys. dol., z którego spadała około 20% do obecnych niespełna 48 tys. dol.

Te artykuły również Cię zainteresują
Akcje MicroStrategy radziły sobie jeszcze gorzej w krótkim okresie czasu. Firma, która jest kierowana przez bitcoinowego byka Michaela Saylora i właśnie zakończyła swoją ostatnią akwizycję 15 milionów dolarów w BTC w dniu 3 marca, traci obecnie 50% od swojego rekordowego poziomu 1315 dolarów z 9 lutego.

Tesla i bitcoin silnie rosły w tym samym czasie i równie dynamicznie spadały. Akcje Tesli zaznaczono na granatowo, notowania BTC na pomarańczowo. Źródło: Tradingview.com

Problemy Tesli na rynku akcji są prawdopodobnie spowodowane wieloma czynnikami. Na początku lutego ogłoszono, że spółka Elona Muska została upomniana przez chiński rząd w związku z problemami z kontrolą jakości po otrzymaniu skarg konsumentów. Szerszy rynek akcji również doświadczył zmienności, gdzie indeks S&P 500 spadał o 4,1% w ciągu ostatnich 30 dni.

Wyobraźcie sobie pozytywne momentum, jakie stworzyłaby Tesla, gdyby ogłosiła sprzedaż swojej pozycji w BTC i autoryzowany program skupu akcji w zmiana. Mało prawdopodobne, jednak akcjonariusze byliby z całą pewnością pomocni – komentował na Twitterze Black.

Wpis na Twitterze długoletniego analityka Tesli Gary’ego Blacka, który ma kilkadziesiąt lat doświadczenia w zarządzaniu finansami, wywołał debatę na temat tego, czy zakup przez Teslę 1,5 miliarda dolarów w bitcoinie w zeszłym miesiącu przyniósł korzyści inwestorom.

– Nie chcę, żeby odkupywali akcje. Chcę, żeby inwestowali we wzrost i zarobili kolejny miliard na swojej pozycji w BTC – powiedział użytkownik Twittera Techgnostik.

Black kontratakował sugerując, że TSLA przyciągnie również więcej uwagi dzięki programowi wykupu akcji, uważając, że ma on większą wartość dla inwestora niż kupowanie BTC “za nadmiar gotówki”.

Niektórzy użytkownicy na Twitterze zgodzili się, że wykup akcji wydawał się być bardziej odpowiednim wykorzystaniem funduszy, podczas gdy inni sugerowali, że zbyt wiele uwagi poświęca się temu, co Tesla zrobiła z 8% swoich rezerw gotówkowych.

Nie jest łatwo ocenić wpływ zakupu bitcoina na wyniki finansowe firmy. Podczas gdy cena akcji MicroStrategy spadła o połowę w ciągu miesiąca, akcje MSTR wciąż rosną 340% (z 146,63 dol. do 645,66 dol.), odkąd firma ogłosiła swój pierwszy zakup 21 454 BTC 11 sierpnia 2020 roku. Cena BTC rośnie obecnie o 310% od tej samej daty.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig akcje kurs | s&p 500 kurs | kursy kryptowalut online | pgnig akcje cena | funt brytyjski |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGBP: Większość optymizmu jest już w cenach – uważa Morgan Stanley
Następny artykułBitcoin może wzrosnąć do 100 tys. dol. Kurs BTC oczami analityka Bloomberga
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here