Naga Markets

Tesla postawi kolejną giga-fabrykę? W grę wchodzi Korea PołudniowaWybudowana giga-fabryka w Niemczech, pod Berlinem może być jedynie jednym z wielu kamieni milowych Tesli, ponieważ jak się okazuje, jej CEO, Elon Musk planuje budowę kolejnej. Tym razem w grę wchodzi bardziej odległy zakątek świata – Korea Południowa. Według biura prasowego prezydenta Yoon Suk-yeol, wczoraj odbyła się rozmowa w tej sprawie.

  • Według informacji udostępnionych przez biuro prasowe prezydenta Korei, Elon Musk rozmawiał z Yoon Suk-yeolem o potencjalne inwestycyjnym kraju 
  • Potencjalne plany mogą obejmować budowę kolejnej giga-fabryki Tesli
  • Musk potrzebuje jednak twardych danych rynkowych
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Tesla rozwinie skrzydła w Korei?

Według informacji pozyskanych przez biuro prezydenta Korei Południowej, Yoon Suk-yeol – ten odbył wirtualne spotkanie z miliarderem Elonem Muskiem, CEO Tesli w sprawie dalszego rozwoju swojej działalności w Korei.

Raport wskazuje, że w rozmowach Yoon zapytał najbogatszego człowieka świata o plany jego firmy dotyczące inwestycji w południowokoreański przemysł pojazdów elektrycznych, na co Musk odpowiedział, że rozważa Koreę Południową jako możliwą lokalizację kolejnej gigafabryki Tesla Inc.

wykres Kurs akcji Tesla Inc. 23.11.2022
Kurs akcji Tesla Inc. 23.11.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Miliarder i CEO spółki produkującej samochody elektryczne wyjaśnił, że planuje podjąć ostateczną decyzję “po kompleksowym przeglądzie warunków inwestycyjnych azjatyckich krajów kandydujących, w tym umiejętności ludzkich i technologicznych, oraz ich środowiska produkcyjnego” – podało biuro prezydenta Korei. Według dodatkowych informacji Musk znacznie rozszerzy współpracę w zakresie łańcucha dostaw z koreańskimi firmami.

Przypomnijmy, że główna fabryka Tesli w Azji znajduje się w Szanghaju w Chinach. Zakład podwoił zdolności produkcyjne samochodów elektrycznych do około 1 mln pojazdów rocznie.

Autor poleca również:

XTB

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułWtorkowa sesja pod znakiem wzrostów. Dow Jones blisko 400 pkt wyżej
Następny artykułRopa tanieje, ponieważ trwają rozmowy w sprawie rosyjskiego planu ograniczenia cen!
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here