Naga MarketsDzisiejsza sesja na Tesli rozpoczęła się od solidnej luki wzrostowej. Tuż po otwarciu notowań w USA ruch wynosił ponad 8%. niemniej zaraz po rozpoczęciu notowań przysłowiową “pałeczkę” przejęli sprzedający, przez co ustanowione na otwarciu maksimum okazało się (przynajmniej jak do tej pory) dziennym maksimum. 


Akcje tesli odbijają od poziomu 800$ za akcję

Dzisiejsza sesja na akcjach Tesli rozpoczęła się od solidnych wzrostów, niemniej od momentu otwarcia to sprzedający mają wyraźną przewagę. Tuż po rozpoczeciu notowań cena akcji znalażł się powyżej poziomu 800$, jednak po blisko 3 godzinach od otwarcia, krus znajduje się ponad 30 dolarów niżej.

Dzisiejsze wyższe otwarcie Tesla zawdzięcza nie tylko lepszym nastrojom na globalnym rynku akcji ale też rekomendacji od JMP Group, z której wynika, że producent samochodów będzie wkrótce zdolny do produkcji 1,8 mln egzemplarzy rocznie.

JMP podała nową cenę docelową w wysokości 1.060 USD za akcję, jest ona jedną z najwyższych na Wall Street. Jednak analitycy argumentują to posunięcie twierdząc, że  inwestorzy nadal chętnie kupują nierentowne akcje producenta samochodów po każdorazowym silniejszym spadku. Tesla rośnie w rocznym tempie 23%. Bazując na szacunkach na rok 2021, JMP stwierdziła, że Tesla jest wyceniana około 20-krotnie wyżej niż wynoszą jej prognozowane zyski.

Jak napisał analityk Joseph Osha, “Ostatnie cofnięcie na Tesli daje według naszej opinii inwestorom dobrą okazję do wejścia w rynek. Zagłębiając się w to co oferuje konkurencja, można wysnuć wniosek, że pozycja rynkowa TSLA powinna nadal być dominująca. Co ciekawe, zmiany w naszych szacunkach na 2021 r. są tylko nieznacznie wyższe od wcześniejszego konsensusu, jednak spojrzenie na długoterminowy potencjał wzrostu TSLA sugeruje, że akcje powinny być dużo droższe”.

Zobacz również: CD Projekt powyżej 300 zł za akcję, spółka rośnie ponad 5% we wtorek

Tesla na wykresie

Pod koniec ubiegłego tygodnia notowania Tesli znalazły się na poziomie 610$, a podczas dzisiejszego otwarcia obserwowaliśmy nawet okolice 800$. Niemniej to co dzieje się na globalnym rynku akcji wpływa również na Teslę. Można to ująć jednym słowem – rollercoaster. Próba kreślenia analizy technicznej nie wydaje się w aktualnych warunkach rynkowych najlepszym pomysłem.

Tesla akcje USA
Notowania Tesli, źródło: tradingview.com

Zobacz także: Dynamiczna reakcja rynku na cięcie stóp procentowych przez FEDConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here