Naga MarketsTesla pokonuje poziom 1000 USD na giełdzie. Elon Musk wierzy w zysk spółkiNotowania Tesla Inc. wzbiły się ponownie ponad 1000 dol. za akcję, po tym jak CEO spółki Elon Musk zasugerował, że amerykański producent samochodów elektrycznych może uniknąć wykazania straty w drugim kwartale 2020 roku.

  • Kurs akcji Tesli ponownie wybija się powyżej 1 tys. dol.
  • Elon Musk widzi szansę na zysk w tym kwartale, co mogłoby oznaczać wliczenie spółki w indeks S&P 500.
  • Analitycy nie są jednak przekonani co do takiego scenariusza.

Tesla z potencjałem zysku w II kwartale

Elon Musk bardzo liczy na wykazanie przez Teslę zysku w II kwartale 2020 roku.

Wygląda na to, że wyjście na zero jest bardzo blisko. Każdy zbudowany i dostarczony samochód naprawdę robi różnicę. Proszę dajcie z siebie wszystko by zapewnić nam zwycięstwo! – zachęca Musk w e-mailu do pracowników Tesli.

Wiadomość tego typu nie jest ewenementem. Elon Musk często motywuje swoich pracowników do wzmożonego wysiłku pod koniec kwartału. Jak do tej pory, wpływ tego typu maili okazywał się minimalny, a Tesla nie osiągała rezultatów zapowiadanych w tych wewnętrznych wiadomościach.

Przykładowo, dla rekordowych 97 tys. dostarczonych samochodów, osiągniętych w kwartale kończącym się we wrześniu 2019 roku, cel wyznaczony przez Muska wynosił okrągłe 100 tys. sztuk.

Zobacz również: Akcje Tesli w górę. Elon Musk skutecznym sprzedawcą marzeń

Jednak jeśli tym razem kultowy przedsiębiorca niezwykle wpłynie na swoich pracowników i Tesla wykaże zysk w tym kwartale, to producent samochodów kwalifikowałby się do wliczenia w skład indeksu S&P 500.

Elon Musk wierzy w zysk Tesli w II kw., akcje ponownie powyżej 1 tys. dol
Notowania Tesla Inc. na NASDAQ. Źródło: tradingview.com

Wskutek tych informacji, akcje Tesli wystrzeliły w poniedziałkowej sesji w górę o 5,2% i zamknęły notowania na poziomie 1009,35 dol. za akcję. Od początku roku, kurs akcji wzrósł już łącznie o 141%, a od dołka z 18 marca wywołanego pandemią nawet o ponad 179%.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here