Naga MarketsTesla podpisała kontrakt z dostawcą litu i jego akcje podrożały o 83%Tesla w poniedziałek podpisała umowę z australijską spółka wydobywczą Piedmont Lithium na dostawy rudy litu o wysokiej czystości przez kolejne 5 lat. W rezultacie, kurs akcji spółki górniczej wystrzelił w górę o ponad 80% w poniedziałkowych notowaniach. Natomiast akcje Tesli tanieją w notowaniach przedsesyjnych o około 1%.

  • Tesla zapowiedziała wyprodukowanie łącznie 0,5 mln pojazdów w 2020 roku, o 36% więcej niż rok wcześniej
  • Spółka planuje w przyszłości wyprodukować baterię, która zapewni przebieg ponad 1 mln mil
  • Tesla zaprezentowała także tydzień temu nowe ogniwo 4680, które ma wyprzeć popularne 18650 w samochodach producenta

Tesla z 5-letnim kontraktem dostaw rudy litu

Kurs akcji Tesli zakończył zeszły tydzień wzrostem notowań w piątek o 5,04% do 407,34 dol., co ostatecznie wybiło kurs ze zniżki do wsparcia na 350-360 dol. w czwartek. W handlu przedsesyjnym w poniedziałek, akcje spółki Elona Muska tanieją do 405 dol.

Tesla podpisała kontrakt z dostawcą litu i jego akcje podrożały o 83%
Kurs akcji Tesli na NASDAQ. Źródło: tradingview.com

Tesla w zeszłym tygodniu w ramach wydarzenia “Battery Day” zapowiedziała ekspansję swojego modelu biznesowego w branżę produkcji akumulatorów do samochodów elektrycznych. Świeżo podpisany kontrakt z australijską spółką Piedmont Lithium to kolejny krok w osiągnięciu tego celu.

Zobacz również: Elon Musk nie przekonał inwestorów! Akcje Tesli spadły o ponad 16 proc.

CMC
Panikujesz? Wykorzystaj sytuację na wzrost/spadek. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Kontrakt pomiędzy Teslą a Piedmont zakłada pięcioletnią współpracę spółek. Ruda litu ma być wydobywana w Karolinie Północnej, na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Piedmont ma dostarczać Tesli rocznie aż jedną trzecią swojej produkcji opiewającej na 160 tys. ton. Obie spółki mają możliwość przedłużenia kontraktu na kolejne pięć lat.

Akcje australijskiej spółki w rezultacie informacji wystrzeliły w górę o ponad 83%, czyli najwyższych wartości notowanych od maja 2007 roku.

Tesla podpisała kontrakt z dostawcą litu i jego akcje podrożały o 83%
Notowania Piedmont Lithium LTD na ASX. Źródło: tradingview.com

Kontrakt zakłada rozpoczęcie dostaw surowca do fabryk Tesli pomiędzy lipcem 2022 a lipcem 2023 roku, jak podała australijska spółka w komunikacie.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here