Naga Markets

Tesla podaje wyniki. Przychody w III kw. rosną o 56% r/rProducent samochodów elektrycznych, spółka Tesla Inc. podała w środę raport, z którego wynika, że jej całkowite przychody w trzecim kwartale roku fiskalnego 2022 wzrosły o 56% rok do roku. Spółka podała również, że spodziewa się, że nie osiągnie swojego celu w zakresie dostaw pojazdów w tym roku. Kurs akcji w nieregularnych godzinach handlu spadł 4,5%.

  • Tesla podała w środę swoje wyniki za III kw. 2022 roku
  • Jak wynika z raportu, przychody skaczą o 56% r/r
  • Jednocześnie Elon Musk broni spółki pod względem jej dostaw
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Kurs akcji Tesli spada w późniejszych godzinach

Inwestorzy z Wall Street oczekiwali podczas środowej sesji handlowej na publikację raportów finansowych między innymi spółki Tesla Inc, która podała, że jej całkowite przychody w trzecim kwartale roku fiskalnego 2022 wzrosły o 56% rok do roku, osiągając 21,45 miliarda dolarów. Przychody z branży motoryzacyjnej wzrosły o 55% i osiągnęły poziom 18,69 mld dolarów.

Czytają raport widzimy, że dochód netto spółki wyniósł 3,29 mld dolarów i był o 103% wyższy w porównaniu z trzecim trymestrem 2021 roku, natomiast rozwodniony zysk na akcję (EPS) wzrósł prawie dwukrotnie do 0,95 dolarów. Całkowita produkcja pojazdów w trzecim trzymiesięcznym okresie skoczyła o 54%, a dostawy wzrosły o 42%.

wykres Kurs akcji Tesla Motors 20.10.2022
Kurs akcji Tesla Motors 20.10.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Tymczasem dyrektor generalny, Elon Musk powiedział analitykom na telekonferencji, że w czwartym kwartale był doskonały popyt, odpowiadając na obawy inwestorów, że kupujący mogą być zniechęceni słabą gospodarką światową i wysokimi cenami pojazdów Tesla. Firma przyznała jednak, że pewne wyzwania logistyczne będą się utrzymywać, a dostawy w czwartym kwartale wzrosły o mniej niż 50%, podczas gdy produkcja wzrosła o 50%.

Tesla rozwija się szybko pomimo globalnych niepokojów gospodarczych, a inwestorzy uważnie obserwują oznaki, że popyt konsumencki stygnie wraz z rosnącą inflacją i wzrostem stóp procentowych. Marża brutto firmy w trzecim kwartale wyniosła 27,9%, nie spełniając szacunków analityków i spadając z 30,5% rok wcześniej.

Autor poleca również:

XTB

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułRentowność 10-letnich obligacji najwyżej od 2008 r. Wall Street traci w środę
Następny artykułAnaliza rynków w praktyce – Arek Jóźwiak zaprasza na cykl 12 szkoleń online
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here