Naga Markets

Tesla: rekordowe wyniki finansowe. Elon Musk zapowiada duże plany spółkiTesla Inc. w środę wieczorem zaprezentowała wyniki finansowe za IV kw. 2021 r., które po raz kolejny przebiły prognozy analityków zarówno w kategorii zysku netto, jak i przychodów.

Tesla: świetne wyniki finansowe, lepsze niż prognozy

Tesla w IV kw. 2021 r. osiągnęła zysk netto w wysokości 2,3 mld dol., co przekłada się na 2,05 dol. zysku na akcję. Uwzględniając zdarzenia jednorazowe, wynik prezentuje się jeszcze lepiej: 2,54 dol. na akcję.Przychody ze sprzedaży wzrosły aż o 65% do 17,7 mld dol. wobec przeciętnej prognozy analityków zebranej przez FactSet na poziomie 17,1 mld dol.

Niemniej, spółka zmaga się z szeregiem problemów. Jak stwierdzili przedstawiciele Tesli w konferencji po prezentacji raportu kwartalnego, fabryki od kilku miesięcy nie wykorzystują w pełni potencjału produkcyjnego z uwagi na zaburzenia łańcuchów dostaw i wynikające z tego niedobory podzespołów elektronicznych.

CEO Tesli, Elon Musk, podkreślił jednak, że przewiduje wzrost o 50% w 2022 roku. Dodał również, że niebawem nadejdą autonomiczne Tesle oraz  “robotaxi”. Jego “osobistym przypuszczeniem” jest pojawienie się ich pod koniec tego roku.

Tesla: rekordowe wyniki finansowe. Elon Musk zapowiada duże plany spółki
Kurs akcji Tesla Inc. Źródło: tradingview.com

– Szczerze mówiąc, bycie bezpieczniejszym niż człowiek to dość niski standard, a nie wysoki standard. – powiedział Musk. – Byłbym zszokowany, gdybyśmy nie osiągnęli pełnej autonomiczności, bezpieczniejszej niż człowiek, w tym roku.

Musk ujawnił również, że firma poszukuje nowych lokalizacji dla fabryk w 2022 roku. W najbliższym czasie nie wprowadzi jednak na rynek żadnych nowych pojazdów, w tym długo oczekiwanego Cybertrucka.

– Martwię się o to, jak sprawić, aby Cybertruck był przystępny cenowo pomimo niesamowitej technologii. – powiedział Musk.

XTB

Zobacz również: Korekta shiba inu sięga już 76%, ale “grube ryby” dokupują SHIB na dnie

Możliwe zatem, że Cybertruck pojawi się kilka miesięcy po analogicznych produktach konkurencji. Musk starał się zachować twarz publikując post na twitterze:

– Jeździłem najnowszym prototypem Cybertrucka po Giga Texas (fabryce Tesli w Teksasie, przyp. red.). Jest niesamowity! – tweetował CEO Tesli.

Musk stwierdził także, że Tesla rozpoczęła produkcję Modelu Y pod koniec 2021 roku w swojej fabryce w Austin w Teksasie. Fabryka w kalifornijskim Fremont osiągnęła rekordowy poziom produkcji w zeszłym roku i może rozszerzyć swoją zdolność produkcyjną ponad 600 tys. pojazdów rocznie, podała spółka.

– Celem jest maksymalizacja produkcji we Fremont, podczas gdy w Austin i Berlin, są finalizowane. Fabryka w Berlinie wciąż czeka na pozwolenia na produkcję od lokalnych władz. (…) Fabryka w Szanghaju nadal jest naszym głównym ośrodkiem eksportowym. – stwierdzili przedstawiciele Tesli w środę.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wirtualna polska akcje notowania | mercator akcje | kursu funta | kurs dolara nowozelandzkiego sprzedaż | kurs franka prognozy na najbliższe dni | kursy kryptowalut prognozy |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here