Naga MarketsElon_Musk_Shrugs_WideNa początku czerwca władze stanu Connecticut nie zapewniły przedsiębiorstwu Tesla podstaw prawnych, które umożliwiłyby sprzedaż elektrycznych samochodów bezpośrednio do klientów w kilku lokacjach na terenie okręgu administracyjnego. Zgodnie z prawem stanowym, producenci samochodów muszą prowadzić ich sprzedaż poprzez zewnętrznego dealera, czemu Tesla silnie się sprzeciwia.


Brak decyzji polityków z Connecticut kolejnym ciosem dla Tesli

INWESTUJ W AKCJE TESLI I INNYCH AMERYKAŃSKICH SPÓŁEK DZIĘKI TOPOPTION – SPRAWDŹ TERAZ

Te artykuły również Cię zainteresują
Nawet pomimo ciężkiego lobbingu lokalnych władz oraz silnego wsparcia ze strony Federalnej Komisji Handlu, producent elektrycznych samochodów przegrał kolejną walkę dotyczącą możliwości sprzedaży pojazdów bezpośrednio do konsumentów. Plany Tesli spotkały się z bardzo dużą krytyką ze strony delarów samochodowych. Przedsiębiorstwo Elona Muska postanowiło więc zmienić strategię i lobbowało stworzenie przepisów, które byłyby bardziej akceptowalne – zarówno dla lokalnych władz i dealerów samochodowych. Tesla nie mogłaby po prostu przekroczyć określonej ilości własnych salonów firmowych, aby nie wprowadzać na rynek zbyt dużej, nieuczciwej konkurencji. System taki działa między innymi w Kolorado, gdzie Tesla otrzymała zgodę na uruchomienie jednego sklepu.

pobrane (1)

Ostatnie problemy i straty ponoszone przez Teslę pokazują jak wiele wyzwań stoi przed producentem elektrycznych samochodów. Pomimo zapotrzebowania i zainteresowania tymi pojazdami, producent nie jest w stanie przeskoczyć pewnych politycznych i administracyjnych ograniczeń w Stanach Zjednoczonych. Uwzględniając fakt, że lokalni dealerzy samochodów często są sponsorami stanowych polityków nie powinien nas dziwić ich opór w tej sprawie.

Broker TopOption daje możliwość gry w oparciu o notowania Tesla Motors oraz innych amerykańskich spółek. Załóż konto już teraz, ciesz się wysokimi poziomami zwrotu i zarabiaj dzięki opcjom.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here