Naga Marketsflaga japoniiTesla Inc rozpocznie instalowanie domowych akumulatorów Powerwall w Japonii już następnej wiosny, oznajmił amerykański producent samochodów elektrycznych i akumulatorów we wtorek, zaznaczając tym samym debiut produktu w Azji. Powerwall o mocy 13,5 kilowatogodzin (kWh) może przechowywać energię generowaną przez panele słoneczne i kosztuje 990 000 jenów (9 135 USD) – posiadając system Backup Gateway, który zarządza połączeniem z siecią – ale z wyłączeniem kosztów instalacji i podatku detalicznego.


Zobacz również: Harley-Davidson stawia na motocykle elektryczne. Kosztują tyle co Tesla

Japonia: Zapasowe zasilanie przydatne w czasie klęsk żywiołowych

Główna siedziba TesliProdukt będzie sprzedawany bezpośrednio online przez Teslę lub za pośrednictwem niektórych zewnętrznych instalatorów. Jak mówi rzeczniczka firmy, Tesla przyjmuje zamówienia online od japońskich klientów od 2016 roku, ale nie ogłosiła, kiedy rozpocznie się pierwsza instalacja.

Tesla uważa, że ​​japoński rynek baterii domowych ma duży potencjał wzrostu – powiedział dziennikarzom w Tokio Shinji Asakura, krajowy menedżer produktów energetycznych w Japonii.

Shinji Asakura przypomniał również, że taryfy, które gwarantowały minimalne ceny energii w Japonii, aby pobudzić rozwój energii słonecznej, zaczynają wygasać w tym roku. W jego ocenie potrzeba zapasowego zasilania w czasie awarii spowodowanych klęskami żywiołowymi również oferuje ogromny potencjał sprzedażowy.

Jak poinformował urzędnik firmy, Tesla zainstalowała systemy Powerwall w około 50 000 lokalizacji w siedmiu krajach od momentu uruchomienia w 2015 roku.

Tesla silnie wzrasta w październiku

Kurs akcji Tesla wzrósł tylko w październiku o prawie 8 procent docierając niemal do lipcowego szczytu 266 USD. Przebicie tego poziomu otworzy drogę w rejon strefy oporu 296 – 300 USD oraz do poziomu 320 USD. Z drugiej strony lokalne wsparcie stanowi dołek z lipca 211 USD, a w przypadku jego pokonania można mówić o powrocie trendu spadkowego z celem na wsparcie 177 USD.

Zobacz również: Tesla rośnie na giełdzie od trzech dni, a Musk mówi, że jest… “idiotą”

Kurs Tesli w czwartek na interwale dziennym źródło 17 10 19
Kurs Tesli w czwartek na interwale dziennym źródło: tradingview.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here