Naga MarketsGłówna siedziba TesliGigafactory w amerykańskim stanie Nevada należąca do koncernu Tesla i Panasonic miała zostać rozbudowana do 2020 roku. Moc produkcyjna tej fabryki miała się zwiększyć o 50%, do 54 gigawatogodzin. Jednak plany rozbudowy krzyżują obawy o popyt na pojazdy elektryczne. Akcje Tesli na giełdzie Nasdaq tracą dziś 4%.

Pierwszy kwartał obecnego roku nie okazał się zbyt łaskawy dla Tesli. Sedan Model 3, który został wypuszczony na rynek niecałe 2 lata temu sprzedał się jedynie w 63 tysiącach egzemplarzy w I kw. 2019 roku. W porównaniu do ostatniego kwartału ubiegłego roku, gdzie sprzedało się prawie 91 tysięcy samochodów, spadek był wyższy niż 30%.

Raport Nikkei wskazuje, iż zarówno Tesla jak i Panasonic zamroziły swój budżet na rozbudowę. Ponadto, Panasonic zamierza także zawiesić planowaną inwestycję w fabrykę akumulatorów Tesli w Szanghaju. Zamiast tego, firma skupi się na wsparciu technicznym i lepszym wykorzystaniu mocy produkcyjnych gigafabryki w Nevadzie.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal, partnera głównego kongresu InvestCuffs 2019 jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Tesla w trendzie spadkowym

Notowania Tesli w tym roku poruszają się w kierunku południowym od czasu ustanowienia szczytu 16 stycznia na poziomie 352 dolarów. Jak widać na poniższym wykresie dziennym, w pierwszym tygodniu kwietnia kurs po raz kolejny przetestował linię trendu spadkowego po czym kolejnego dnia wystąpiła znaczna luka spadkowa, której dotąd nie udało się domknąć.

Zobacz również: Initial Exchange Offerings (IEO) wypierają ICO po pęknięciu bańki

W przypadku ewentualnych prób domknięcia luki, traderzy będą najpierw musieli się zmierzyć z omawianą wyżej linią trendu. Wracając do dzisiejszej sesji, jej otwarcie również odbyło się poza poziomami notowanymi dzień wcześniej. Od zamknięcia w środę do dzisiejszych minimów, kurs Tesli tracił również 4%.

Najbliższe wsparcie znajduje się w okolicach poziomu 262 dolarów. Na tym poziomie wyznaczony został dołek 4 kwietnia, a sesja cechowała się jednym z najwyższych wolumenów w tym roku. Tegoroczne minima znajdują się w pobliżu poziomu 255 dolarów.

Wykres dzienny cena akcji Tesla
Wykres dzienny cena akcji Tesla


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here