Naga Markets

W poniedziałek Stowarzyszenie Międzynarodowych Przewoźników Transportu Samochodowego opublikowało raport, który wskazuje, że modele Tesli produkowane w pod-Berlińskiej fabryce w Grünheide otrzymały najwyższą ocenę bezpieczeństwa. Model Y stanął na wysokości zadania otrzymując wyniki 97% bezpieczeństwa w przeprowadzanych testach. Tesla otrzymała tym samym najwyższą ocenę ogólną spośród wszystkich pojazdów, które przeszły przegląd bezpieczeństwa według nowego protokołu testowego Euro NCAP.

  • Modele Y Tesli produkowane pod Berlinem zostały wzięte pod lupę w testach bezpieczeństwa 
  • Jak się okazuje, testy przeszły nie tylko pomyślnie ale i spółka otrzymała za Model Y najwyższą ocenę bezpieczeństwa
  • Oprócz Modelu Y, cztery inne pojazdy otrzymały ocenę 5 gwiazdek
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Model Y Tesli z najwyższym odznaczeniem bezpieczeństwa

Według poniedziałkowego raportu, Stowarzyszenie Międzynarodowych Przewoźników Transportu Samochodowego, Automobilklubów i Stowarzyszeń Ubezpieczeniowych, w skrócie NCAP, wzięło pojazdy Tesli – zwłaszcza te produkowane w niemieckiej fabryce Tesli w Grünheide (głownie Model Y) pod lupę. Jak się okazało, w najnowszym teście Euro NCAP Model Y uzyskał najwyższą możliwą ocenę, 5 gwiazdek.

Czytając raport widzimy, że zbadano również inne pojazdy, biorąc pod uwagę następujące kryteria: ochrona dorosłych pasażerów, ochrona dzieci, ochrona innych niechronionych użytkowników dróg oraz wsparcie bezpieczeństwa. Pojazd Tesli zbudowany w Grünheide pod Berlinem najwyraźniej przekonał do siebie wszystkich testerów bezpieczeństwa:

Model Y zbudowany w berlińskiej fabryce Tesli uzyskał imponujący wynik 97 procent za ochronę dorosłych pasażerów i niemal perfekcyjny wynik 98 procent za tzw. Safety Assist, z pełną punktacją za wsparcie dla pasa ruchu i nowy system monitorowania kierowcy oparty na kamerze w kabinie. W testach drogowych Euro NCAP system wizyjny Modelu Y oparty wyłącznie na kamerze sprawdza się nadzwyczaj dobrze, jeśli chodzi o zapobieganie kolizjom z innymi samochodami, rowerzystami i pieszymi – podsumowali wyniki testerzy bezpieczeństwa w komunikacie prasowym.

wykres Kurs akcji Tesla 27.09.2022
Kurs akcji Tesla 27.09.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Berlińska Tesla otrzymała tym samym najwyższą ocenę ogólną spośród wszystkich pojazdów, które przeszły przegląd bezpieczeństwa według nowego protokołu testowego Euro NCAP.

Sama Tesla odniosła się do wyników we wpisie na swojej stronie. W szczególności firma podkreśliła w tym kontekście zalety systemu autopilota.

XTB

Wynik ten osiągnięto dzięki pojazdom Model Y wyposażonym w Tesla Vision – nasz system kamer i przetwarzania sieci neuronowych, który jest obecnie standardowym wyposażeniem wszystkich pojazdów Tesli dostarczanych w Ameryce Północnej i Europie – czytamy w komunikacie producenta.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułKurs funta odbija 3,5% od dołka. Bank Anglii nie zawaha się zmienić stóp procentowych?
Następny artykułWprowadzenie do inwestowania na Forex – bezpłatny webinar Comparic.pl już dziś o 19:00
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here