Naga MarketsTesla: olbrzymi cios od chińskiego regulatora. Tysiące aut zostanie wycofaneTesla Inc. jest zmuszona do wycofania z chińskiego rynku aż 30 tys. swoich pojazdów z uwagi na problemy związane m.in. z zawieszeniem. To spory cios dla amerykańskiego producenta samochodów w okresie, w którym duzi producenci starają się wgryźć w rynek mający przed sobą duży potencjał rozwojowy.

  • Tesla wycofuje aż 30 tys. samochodów Modelu S oraz Modelu X z Chin wskutek wykrytych istotnych wad związanych z zawieszeniem.
  • Jak twierdzi chińska Administracja Państwowa ds. Regulacji Rynku, rozpoznane zostały dwa poważne defekty
  • Niektóre samochody posiadają tylko jedną ze wspomnianych wad, a niektóre obie

Tesla: 30 tys. samochodów wycofanych z Chin

Tesla wycofuje samochody wytworzone między 17 września 2013 roku oraz 15 stycznia 2018 roku, jak podaje chiński regulator rynku motoryzacyjnego w komunikacie opublikowanym w piątek. Na ten moment, przedstawiciel Tesli w Chinach nie wydał jeszcze oficjalnego oświadczenia.

Sprawa dotyczy pojazdów wyprodukowanych w Stanach Zjednoczonych, które zostały zaimportowane do Chin w ostatnich latach. Tesla produkuje samochody także w Azji, w fabryce w Szanghaju, aczkolwiek dopiero od początku 2020 roku. Od tamtego czasu, importowane samochody to zaledwie kilkaset sztuk w miesiącu.

Otworzenie fabryki w Szanghaju było olbrzymim krokiem naprzód dla spółki Elona Muska i wielką pomocą w ekspansji na chiński rynek. Tesla stwierdziła, że jest w stanie produkować nawet 200 tys. samochodów rocznie z wykorzystaniem placówki. Na ten moment, miesięczne rejestracje pojazdów Tesli wyprodukowanych w Chinach oscylowały wokół liczby 11 tys. sztuk, jak podaje China Automotive Information Net.

Problemy z elementami konstrukcji samochodów elektrycznych to nie tylko kwestia, z którą zmaga się amerykański producent rodem z Kalifornii. W ostatnich tygodniach zgłoszenia dotyczące niebezpiecznych zapłonów akumulatorów pojazdów elektrycznych dotyczyły między innymi Hyundaia, Forda oraz BMW.

Zobacz również: Akcje Intela w dół o ponad 8%. Olbrzymia szansa przed AMD

Kurs akcji Tesli niewzruszony po raporcie za III kw. 2020 r.

Tesla osiągnęła rekordowe rezultaty sprzedażowe w III kw. 2020 r. co przełożyło się na świetne wyniki finansowe. Przychody ze sprzedaży wzrosły w tym okresie aż o niemal 40% względem analogicznego okresu rok wcześniej. Więcej o raporcie finansowym spółki przeczytać mogą Państwo tutaj.

Akcje Tesli podrożały w czwartkowej sesji o jedynie 0,75% do 425,79 dol., choć w jej trakcie chwilowo wyskoczyły w górę nawet o niemal 6%.

Tesla: olbrzymi cios od chińskiego regulatora. Tysiące aut zostanie wycofane
Notowania Tesla Inc. Źródło: tradingview.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here