Naga MarketsTesla odbiła od wsparcia po serii spadków. Ambitne plany Chin dot. EVTesla postrzega Chiny jako swój główny azjatycki rynek zbytu dostrzegając potencjał regionu jako szansę dla rozwoju marki. Udział sprzedaży samochodów elektrycznych opartych o nowe rodzaje energii (NEV) w Chinach, największym rynku motoryzacyjnym, wzrośnie do nawet 20% już do 2025 roku roku jak stwierdzili przedstawiciele China Society of Automotive Engineers (w skrócie China-SAE).

  • NEV to pojazdy oparte o nowe rodzaje energii, wśród których wymienić można samochody oparte o napędy elektryczne, hybrydowe oraz wodorowe.
  • Sprzedaż NEV stanowi dzisiaj zaledwie 5% na rynku chińskim, a w 2035 roku ma to być już nawet 50%
  • China-SAE jest wpływową organizacją, która odpowiada za ustalanie państwowych długoterminowych planów dotyczących rozwoju branży motoryzacyjnej.

Chiny: ambitne plany dotyczące pojazdów NEV

Tesla stawia na rynek chiński i nic w tym dziwnego, bo według szacunków China Society of Automotive Engineers, aż 95% pojazdów NEV w 2035 roku ma być samochodami elektrycznymi. Pozostałe 5% to napędy hybrydowy.

Przejmowanie chińskiego rynku przez samochody elektryczne nie wygląda jednak już aż tak optymistycznie jak przed rokiem, bowiem China-SAE zrewidowało swoje zapowiedzi dotyczące wzrostu udziału NEV w łącznej sprzedaży pojazdów. Według organizacji, ma onastanowić 20% w 2025 roku, czyli o 5 pkt. proc. mniej niż w szacunkach z zeszłego roku.

Przewodniczący China-SAE zapowiedział, że poziom emisji CO2 przemysłu motoryzacyjnego wzrośnie do szczytowych wartości w 2028 roku, jednak już w 2035 roku wyniesie zaledwie 20% tych poziomów. Do 2060 roku sektor ten ma stać się neutralny węglowo, co jest zgodne z paryskimi porozumieniami klimatycznymi.

China-SAE podało również, że liczba pojazdów opartych o ogniwa wodorowe przebije nawet 1 mln sztuk gdzieś pomiędzy 2030 a 2035 rokiem.

Zobacz również: Ropa WTI w dół we wtorek w obliczu rozwoju pandemii i wzrostu podaży

Plus500

Akcje Tesli odbiły od ważnego wsparcia

Kurs akcji Tesli w ostatnich dwóch sesjach powstrzymał spadki na wsparciu w zakresie 405 – 410 dol. We wtorek notowania spółki Elona Muska zakończyły dzień na 420,28 dol. osiągając skromną obniżkę o zaledwie 0,08%.

Tesla odbiła od wsparcia po serii spadków. Ambitne plany Chin dot. EV
Notowania Tesla Inc. Źródło: tradingview.com

Utrzymanie poziomu 405 dol. jest kluczowe, aby powstrzymać dalsze osunięcie kursu Tesli. Strona podażowa może uruchomić się tuż po opadnięciu poniżej granicy 400 dol., co mogłoby sprowadzić kurs niżej do nawet 370 dol.

Od początku roku notowania Tesli zyskały ponad 402%.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here