Naga MarketsTesla notuje fatalną sesję. Elon Musyk traci 16,3 mld dol. jednego dnia
Elon Musk, prezes Tesla Inc.

Miliarderzy, których fortuny w ostatnich miesiącach zwiększały się w zawrotnym tempie, zostali największymi ofiarami wtorkowego cofnięcia na amerykańskiej giełdzie. Według Bloomberga, w ciągu jednego dnia majątek Elona Muska zmniejszył się o 16,3 miliardy dolarów, co jest najgorszym wynikiem w historii Bloomberg Billionaires Index.

  • Wtorek był najgorszym dniem w historii Tesli.
  • Majątek Jeffa Bezosa zmniejszył się o 7,9 miliardów dolarów.
  • Zhong Shanshan stał się trzecim najbogatszym człowiekiem w Chinach.

Tesla notuje największą jednodniową wyprzedaż w historii

Podczas wtorkowej sesji akcje Tesli odnotowały największą stratę w historii w wysokości aż 21%. Spadki Tesli były podsycane przez informacje płynące od konkurenta firmy, Nikoli, która rozpoczęła współpracę z General Motors.

Straty odnotował także Amazon, który zakończył dzień z wynikiem -4,39%. Miało to oczywiście wpływ na majątek Jeffa Bezosa, założyciela i prezesa spółki, który skurczył się o 7,9 miliardów dolarów.

Zobacz również: Tesla w dół, Nikola w górę o 53%, dzięki ogłoszeniu współpracy z General Motors

Jednym z największych wygranych wczorajszego dnia jest Zhong Shanshan, którego fortuna zwiększyła się o 32 miliardy dolarów. Za tak dużym zyskiem stoi sukces pierwszej oferty publicznej producenta wody butelkowanej Nongfu Spring. Podczas debiutu na giełdzie w Hongkongu cena akcji Nongfu wzrosła o 54%.

CMC
Koronawirus straszy rynki - wykorzystaj sytuację. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Elon Musk spada z pozycji 5. najbogatszego człoweka na świecie

Taki wynik sprawił, że majątek założyciela firmy osiągnął 51 miliardów dolarów, czyniąc go trzecim najbogatszym człowiekiem w Chinach. Strata Muska i zysk Zhonga są największymi zmianami w historii wskaźnika Bloomberga, z wyłączeniem korekt wynikających z rozwodów i spadków.

Wartość majątku prezesa Tesli wynosi obecnie 82,3 miliardy dolarów, co spowodowało utratę pozycji piątego najbogatszego człowieka na świecie.

Część analityków ostrzegała pod koniec sierpnia przed możliwym cofnięciem na amerykańskiej giełdzie, a przede wszystkim wśród spółek z branży technologicznej. Na kurs akcji Tesli duży wpływ będzie miał zaplanowany na 22 września “Battery Day”, który będzie okazją do zaprezentowania najnowszej technologii firmy.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji Tesli w ciągu 10 ostatnich dni, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here