Naga MarketsTesla napędza S&P 500 w październiku. Udział "Big techów" w indeksie zwiększy się?Indeksy na Wall Street zamknęły się nieco niżej w środę, wraz z indeksem Dow Jones Industrial Average na czele, który spadł w sumie o 266 punktów. Powodem tego były między innymi ostatnie raporty o zarobkach, które to pokazały słabsze wyniki. W międzyczasie Ford i eBay opublikowały swoje raporty za trzeci kwartał po zamknięciu sesji. Tymczasem analitycy zauważają, że udział technologicznych spółek w indeksie S&P 500 może osiągnąć nawet 50% do 2030 roku.

  • Amerykańskie rynki cofały podczas środowej sesji handlowej, indeks S&P 500 spadł do zakresu 4552 punktów
  • Analitycy wskazują, że indeks może poszerzyć skład spółek technologicznych
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

S&P 500 w ruchu korekcyjnym, razem z nim całe Wall Street

W kolejnym dniu handlowym tergo tygodnia główne indeksy światowe – w tym amerykański rynek akcyjny – wyhamowały sentyment wzrostowy. Dni korekty też są na rynku potrzebne, a zdaje się, że indeks Dow Jones Industrial Average wykorzystał ten moment na zredukowanie notowań o 266 punktów. Podobnie wyglądała sytuacja z indeksem S&P 500, który finalnie zamknął się na poziomie -0,51%.Podczas sesji pojawiły się raporty, które wskazują, że udział spółek technologicznych w indeksie S&P 500 może osiągnąć 50% w 2030 roku. Sektor technologiczny S&P 500 oraz Google Alphabet, Facebook, Amazon.com i Tesla stanowią do 40% ważonego kapitalizacją rynkową indeksu, zgodnie z raportem przygotowanym przez DataTrek Research. Jak podają jego analitycy, indeks jest na najlepszej drodze do tego, by połowa jego spółek stanowiła sektor technologiczny.

wykres Kurs S&P 500 H1 28.10.2021
Kurs S&P 500 H1 28.10.2021

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Wraz z Teslą na czele – niewiele więcej potrzeba, by to właśnie one miały w nim główny udział. Warto przypomnieć, że wartość rynkowa Tesli wzrosła w tym tygodniu do ponad 1 biliona dolarów, ponieważ akcje firmy produkującej pojazdy elektryczne poszybowały do rekordowego poziomu po tym, jak Hertz Global Holdings ogłosił plany zamówienia swoich samochodów, o czym informowaliśmy w środę.

Z posumowania sesji wynika, że indeks Dow Jones Industrial Average spadł o 0,74% na zamknięciu, zaś technologiczny Nasdaq 100 nieznacznie wzrósł o 0,25% z czołową spółką Xilinx rosnącą ponad 5%. S&P 500 zamknął się z 0,51% stratą, kiedy firma Rollins zajmująca się zwalczaniem szkodników pociągnęła indeks w dół z 10,81% spadkiem. Euro nie wykazywało żadnej tendencji w stosunku do dolara i zamknęło się podobnie jak wyglądało otwarcie rynku.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here