Naga MarketsTesla najwyżej w historii! Notowania w górę o 7%, a kurs grubo ponad 1000 dol. za akcjęNotowania Tesla Inc. zamknęły wtorkową sesję ceną za akcję na poziomie 1079,81 dol. wyznaczając nowy rekordowy szczyt kursu. Oznacza to także, że po raz pierwszy w historii kapitalizacja rynkowa Tesli przekroczyła 200 mld dol.

  • Notowania Tesli osiągają rekordowy szczyt notowań na 1079,61 dol., choć akcje były w trakcie sesji nawet jeszcze wyżej.
  • Oznacza to, że Tesla zbliża się do objęcia pozycji lidera w klasyfikacji producentów samochodów o największej kapitalizacji rynkowej.
  • Elon Musk, CEO Tesli, wierzy w zysk spółki w II kw. 2020 r.

Tesla: rekordowe notowania na NASDAQ

Kurs akcji Tesla we wtorek osiągnął na zamknięciu sesji nowe historyczne maksimum na 1079,81 dol. za akcję dynamicznie rosnąc w ciągu wczorajszych notowań o 6,98%. Przez moment testowany był nawet poziom powyżej ceny zamknięcia, a rekordowa wartość z notowań intraday to 1087,69 dol.

Tesla najwyżej w historii! Notowania w górę o 7%, a kurs grubo ponad 1000 dol. za akcję
Notowania Tesla Inc. na NASDAQ. Źródło: tradingview.com

Warto dodać, że po poniedziałkowej sesji akcje tylko nieco przebiły barierę tysiąca dolarów, zatrzymując się na 1009,35 dol. po silnym wzroście o 5,2%.

Nowy szczyt kursu akcji przebił jednocześnie barierę 200 mld dol. kapitalizacji rynkowej amerykańskiego producenta samochodów elektrycznych wyznaczając wartość Tesli na 200,28 mld dol.

Tesla najwyżej w historii! Notowania w górę o 7%, a kurs grubo ponad 1000 dol. za akcję
Kapitalizacja rynkowa Tesla Inc. Źródło: macrotrends.net

Od początku roku, gdy 2 stycznia akcje Tesli warte były 430,26 dol, wzrosły one już o niebotyczne 158,12%. Natomiast od dołka z 18 marca wywołanego spadkami związanymi z pandemią i wprowadzanymi restrykcjami, akcje spółki Muska podrożały niemal 3-krotnie, bo o 199%.

Zobacz również: Tesla pokonuje poziom 1000 USD na giełdzie. Elon Musk wierzy w zysk spółki

CMC
Sprawdź nowość - koszyki akcji. Efektywne kosztowo. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Zapewne powodem wzrostów notowań Tesli jest niezachwiana wiara CEO spółki, Elona Muska, który twierdzi, że firmie uda się uniknąć straty w II kwartale 2020 roku, w co jednak wątpią analitycy.

W najbliższych dnia ukaże się raport przedstawiający osiągnięte przez Teslę rezultaty w pierwszy półroczu 2020 roku. Analitycy FactSet przewidują ponad 72 tys. sprzedanych samochodów w tym okresie, z czego 61 tys. to flagowy Model 3.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here