Naga MarketsW październiku Tesla opublikowała raport za III kw. br., gdzie zysk wyniósł 342 mln dolarów. Rynki natomiast spodziewały się straty na poziomie 72 mln. Pozytywne zaskoczenie doprowadziło do umocnienia notowań spółki i utworzenia nowego impulsu wzrostowego. Kurs wyznacza nowe maksima także w tym tygodniu, gdzie znalazł się na poziomach ze stycznia. Jeffries szacuje natomiast, że w przyszłym roku Tesla wyznaczy historyczne maksima (ATH).

Ostatni raport kwartalny Tesli wywołał spore zaskoczenie. Zysk na akcję wyniósł aż 1,86 USD, a analitycy oczekiwali straty w wysokości 42 centów. Wtedy też, Elon Musk wyraził na Twitterze zadowolenie z zespołu Tesli, jak napisał, jest z nich “bardzo dumny”.

Wyższa cena docelowa Tesli

Analityk Philippe Houchois z Jeffries poinformował o podniesieniu ceny docelowej dla producenta aut elektrycznych na przyszły roku z 300 do 400 USD. Potwierdzona została przy tym rekomendacja “kupuj”.

Jefferies podniósł docelową cenę, ponieważ spodziewa się wyższych zysków i lepszego bilansu ze strony spółki. Swoje prognozy EBIT na 2020 rok dla Tesli podniósł o 24%, do 1,6 miliarda USD po tym, jak zarobki firmy w trzecim kwartale wykazały „wyraźny trend w zakresie wyników kosztowych”, zgodnie poniedziałkową notatką.

Zobacz też: Ucieczka do gotówki w 2020 roku? Bogaci inwestorzy obawiają się problemów geopolitycznych

Ponadto Jefferies zwiększył szacunkowy EBIT na cały rok 2019 o 83 mln USD i oczekuje, że nakłady inwestycyjne w czwartym kwartale wyniosą od 550 mln do 600 mln USD, co oznacza, że ​​wydatki inwestycyjne w całym roku spadną poniżej 1,5 mld USD.

Pierwszy chiński Model 3

Wzrost notowań Tesli zbiega się z prezentacją pierwszego pojazdu wyprodukowanego w Chinach. Tesla Model 3 został wyprodukowany w gigafabryce w Szanghaju, a cena auta ma się zaczynać od 50 tysięcy dolarów

Test zmierza do ATH?

Na wykresie tygodniowym notowań Tesla Inc. widzimy, że akcje spółki zbliżyły się w tym tygodniu do okolic poziomu 350,00. Kluczowy opór wypada tu natomiast w strefie między 370 a 390 USD. Poziom docelowy na przyszły rok postawiony przez Jeffries wypada na 400 USD, natomiast nowy historyczny szczyt (ATH), cena osiągnęłaby już po przekroczeniu 390 USD za akcję.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Wykres tygodniowy Tesca Inc - 12.11.2019 r.
Wykres tygodniowy Tesca Inc – 12.11.2019 r.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here