Naga MarketsDyrektor generalny Tesla Inc., Elon Musk poinformował w poniedziałek, że nadchodzący tydzień będzie „najbardziej intensywnym tygodniem dostaw w historii firmy„. Gigant motoryzacyjny ma zamiar wyrobić znaczną część targetu kwartalnego w kolejnym tygodniu. Tymczasem akcje Tesli rosną do najwyższego poziomu od lutego obecnego roku, testując 799 dol.

  • Akcje Tesli znów rosną, tym razem do najwyższego poziomu od lutego obecnego roku
  • Tymczasem Elon Musk informuje, że bieżący tydzień będzie „najbardziej intensywny”
  • W ten sposób chce on pobudzić działania sprzedażowe firmy pod koniec przedostatniego kwartału
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Tesla widowiskowo zakończy kwartał? Tak twierdzi Elon Musk

W poniedziałek w mediach pojawiła się informacja, iż prezes Tesli, Elon Musk, uważa, że rozpoczynający się tydzień będzie „najbardziej intensywnym tygodniem dostaw w historii firmy„.W ten sposób  chce nie tylko zmotywować swoich pracowników, ale również „pchnąć siłę dostaw” na koniec kwartału. Elon Musk wcześniej wskazał, że problemy z łańcuchem dostaw spowodowały, że samochody Tesli zostały wyprodukowane znacznie później, przez co dostawy przesunęły się na koniec kwartału. Tesla chce jednak nadrobić ten czas „intensywną sprzedażą„.

wykres Kurs akcji Tesla D1 28.09.2021
Kurs akcji Tesla D1 28.09.2021

Musk wyraził również nadzieję, że w przyszłym kwartale dostawa będzie łatwiejsza, a niektóre dostawy mogą zostać przesunięte na przyszły rok. Wreszcie, otwarcie w przyszłym roku ogromnej fabryki w Berlinie również pomoże złagodzić czasy przestojów i spóźnień w dostawach, jednocześnie zwiększając możliwości produkcyjne.

Jednocześnie akcje Tesli rosną kolejny dzień, wybijając poprzednie szczyty i atakując poziomy najwyższe od lutego obecnego roku. W tym momencie akcje Tesli oscylują na zakresie 792 dolarów za akcję i wykres nieubłaganie zbliża się do najwyższego poziomów sprzed kilku miesięcy. Jak dotąd Tesla najwyżej oscylowała na poziomie 900 dolarów za akcję, a wynik ten może być poprawiony jeszcze w tym roku, jeśli zapewnienia Muska co do wzmożonych warunków sprzedażowych spełnią się.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here