Naga MarketsMichael Burry stawia na spadek Tesli. Big Short na spółce?Amerykański menedżer funduszu hedgingowego Michael Burry – który był główną postacią filmu The Big Short – stawia na spadek Tesli. Fundusz Burry’ego postawił na Teslę duży niedźwiedzi zakład na koniec pierwszego kwartału, a szacuje się, że łączne zakłady na spadek podmiotu sięgają już łącznie 22 miliarda dolarów, podają analitycy S3 Partners, co jest największym shortem na Wall Street w tym momencie.

  • Coraz więcej zakładów na spadki dotyczy spółki Elona Muska – Tesli
  • W ostatnich dniach media obiega informacja, że do shortów dołącza Michael Burry
  • Zainteresowanie shortowaniem Tesli wynosiło 22,5 miliarda dolarów na dzień 13 maja
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Tesla w ogniu coraz większej liczby inwestorów grających na jej spadek

Zgodnie z raportem S3 Partners – spółki zajmującej się badaniem danych i zbierającej informacje m.in również giełdowych – wynika, iż zakłady o spadek akcji spółki Elona Muska – Tesli rosną w zatrważającym tempie. Krótkie zainteresowanie Tesli wynosiło 22,5 miliarda dolarów na dzień 13 maja, zgodnie z danymi S3.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nie jest to nic nowego, kiedy o zakładach spadkowych na Tesli czyta się od lat. Nowością za to jest, iż dołącza do nich słynny Michael Burry, który rozsławiony został głównie przez filmy “The Big Short” – jako introwertycznego geniusza przewidującego nieprawidłowość na rynku i wykorzystujący ją do późniejszego, gigantycznego zarobku.

wykres Tesla H1 19.05.2021
Tesla H1 19.05.2021

Fundusz rodzinny Michaela Burry’ego postawiło na Teslę duży niedźwiedzi zakład na koniec pierwszego kwartału. W ostatnich latach coraz więcej inwestorów skłaniało się do próby shortowania spółki – jednak ta mocno utrzymywała się w tendencji wzrostowej, co z łatwością idzie zauważyć po samym wykresie akcji spółki.

Innymi słowy zainteresowanie spadkami spółki wzrastało w ostatnich latach, ale wraz z wycofywaniem się inwestorów z zakładów – rynek jeszcze bardziej był napędzany. Nazywany jest to proceder mianem “short squeeze” – czyli wyciskaniem pozycji krótkich, zmuszając ich do kapitulacji. Cykl ten został przynajmniej tymczasowo wstrzymany – co skłania inwestorów do ponownej próby wchodzenia w spółkę na krótko a akcje Tesli spadły o prawie 30% od rekordowego poziomu z 8 stycznia.

Autor polec również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here