Tesla największym producentem samochodów na świecie! Akcje od marca o 210% w górę.
Elon Musk, Tesla

Notowania Tesla Inc. w środowej sesji kontynuowały silny trend wzrostowy i od początku tygodnia wzrosły o niemal 17%, co oznacza, że Tesla po raz pierwszy w historii osiągnęła miano największego producenta samochodów na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej.

  • Tesla zamknęła środowe notowania nowym maksimum na 1119,63 dol. za akcję.
  • W rezultacie kapitalizacja spółki Elona Muska przebiła 208 mld dol.
  • Po tym kwartale Tesla prawdopodobnie zostanie wliczona w skład S&P 500.

Tesla: nowy gigant rynku motoryzacyjnego

Tesla dzięki przebiciu z impetem bariery 1000 dol. za akcję w poniedziałek i późniejszemu potężnemu wzrostowi o 7% we wtorek, a także wczorajszemu wybiciu o kolejne 3,7%, osiągnęła na zamknięciu w środę kurs akcji na poziomie 1119,63 dol. Notowania posesyjne dołożyły kolejne 1,64% i kurs w aftermarket osiągnął 1137,99 dol.Tesla jest już największym producentem samochodów na świecie. Akcje od marca o 210% w górę.
Notowania Tesla Inc. na NASDAQ. Źródło: tradingview.com

Bez wątpienia, Tesla w ostatnich kilku miesiącach odniosła zdecydowany sukces giełdowy. Od początku roku akcje amerykańskiego producenta samochodów elektrycznych wzrosły o 168%, a od dołka z 18 marca przy cenie 361,22 dol. za akcję zwiększyły wartość o niebotyczne 210%.

Gigantyczne wzrosty Tesli oznaczają także wygenerowanie kolejnego sukcesu: jest nim zagwarantowanie sobie wczoraj przez Teslę miana największego producenta samochodów na świecie biorąc pod uwagę kapitalizację rynkową.

Tesla jest już największym producentem samochodów na świecie. Akcje od marca o 210% w górę.
Porównanie producentów samochodów o największej kapitalizacji rynkowej. Źródło: gurufocus.com

Tesla stoi jednak przed trudnym wyzwaniem, a drugi kwartał 2020 roku może okazać się kluczowy dla dalszego rozwoju spółki. Jeśli Tesla w ostatnim kwartale wykaże zysk, to spełni kryteria włączenia firmy w szereg komponentów indeksu S&P 500. Jednym z zasadniczych warunków jest bowiem wykazanie zysku w ciągu ostatniego roku.

Dalsza część artykułu pod filmem
Zobacz również: Tesla najwyżej w historii! Notowania w górę o 7%, a kurs grubo ponad 1000 dol. za akcję

Tesla nie ułatwia jednak zadania analitykom. Ciężko dokonać prognozy obecnej wysokości produkcji spółki Elona Muska, Tesla nie przedstawia bowiem takich danych na bieżąco. Prognozy dotyczące sprzedaży dokonywane przez analityków wahają się od 39 tys. do 86 tys. sztuk, a ta górna granica i tak została już zaniżona ze 142 tys. sztuk.

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Tesla, tak jak inne firmy, została dotknięta silnymi restrykcjami z uwagi na pandemię w wyniku czego przez niemal połowę II kwartału fabryka w Fremont była zamknięta.

Biorąc pod uwagę możliwość silnego wpływu przestoju na wyniki produkcyjne Tesli, analitycy wyznaczają przeciętną wycenę spółki na 740 dol. na akcję.

Autor poleca również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Redaktor Comparic24.tv oraz Comparic.pl. Autor publikacji naukowych ekonomii oraz organizator wydarzeń ekonomicznych, m.in. corocznego Kongresu Invest Cuffs. Przedsiębiorca, z rynkami związany od 2017 roku. Ceni inwestowanie w wartość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj