Naga MarketsTesla najlepszą spółką motoryzacyjną dekady, akcje dały zarobić ponad 1000%
źródło: www.tesla.com

Jedną z największych niespodzianek ubiegłej dekady jest firma, która zajmuje się produkcją pojazdów elektrycznych – Tesla. Jeśli ktoś kupił jej akcje w 2010 roku i trzyma je do teraz, to jego portfel wzrósł o blisko 1200%!


Akcje Tesli cały zarobić ponad 1000 procent w ostatniej dekadzie

Współzałożyciel Tesli, Elon Musk na pewno jest zadowolony z tego jak wygalają aktualne notowania jego spółki. Akcje samochodowego giganta znalazły się w grudniu na rekordowo wysokich poziomach. Za jedną akcję spółki trzeba już płacić powyżej 400$, podczas gdy jeszcze w roku 2010 roku cena wynosiła zaledwie 20$.

W ciągu ostatniego półrocza Tesla wzrosła o 85 proc. i gdyby została włączona do indeksu S&P 500, byłaby zdecydowanym liderem. Jest także numerem 1 wśród 38 spółek, które znalazły się w rankingu Bloomberg Intelligence Global Automobile Index.

Niemniej warto także dodać, że Tesla jest najbardziej zmienną firmą motoryzacyjną (jeśli chodzi o zachowanie kursu akcji). Tesla Znajduje się w tym roku na 22% plusie, co jest wynikiem zdecydowanie lepszym niż średnia dla 10 największych producentów samochodów, która wynosi 14%. Tesla była także numerem 1 w ubiegłym roku z 7% całkowitego zwrotu, kiedy jej konkurenci stracili średnio 16%. W ciągu ostatnich dwóch lat Tesla znalazła się na pierwszym miejscu z 31% zwrotem, podczas gdy jej rówieśnicy stracili 4%. Z kolei od 2017 r. Tesla ponownie zajmuje pierwsze miejsce z blisko 100% stopą zwrotu, podczas gdy jej konkurenci zyskali zaledwie 24%.

Każdy, kto kupił Teslę w 2010 roku, ma bonanzę w wysokości 1,190%!. Z kolei jak wynika z danych opracowanych przez Bloomberga, cała branża motoryzacyjna w ciągu ostatnich 10 lat zyskała 158%.

Zobacz także: Tesla prezentuje nowy pojazd elektryczny – Cybertruck, wygląda jak z kosmosu

Sytuacja techniczna na wykresie Tesli

Patrząc na dzienny interwał czasowy, sytuacja wygląda na prawdę dobrze. W ostatnim czasie Telsa zaliczyła spektakularny rajd z poziomu 180$ do ponad 400$! Ruch został wykonany w niecałe pół roku, tym samym spółka znalazła się na najwyższych poziomach w historii. Aktualnie strefa, która stanowiła w przeszłości kluczowy opór wypadająca w rejonach 380$, została pokonana. Dlatego też tak długo jak kurs znajduje się powyżej, obowiązuje tendencja wzrostowa. Dopiero powrót poniżej 380$ mógłby przyczynić się do wykonania większej korekty spadkowej.

Tesla interwał D1, źródło: tradingview

Może Cię zainteresować: Tesla otworzy fabrykę w Europie, Elon Musk wybrał NiemcyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here