Naga MarketsElon Musk, Tesla
Elon Musk, prezes Tesla Corp.

Co wspólnego mają ze sobą Tesla, producent elektronicznych samochodów oraz startup Neuralink, który jest gotowy do przeprowadzania pierwszych operacji mózgu mającym pomóc sparaliżowanym osobom. Za każdym z tych projektów stoi Elon Musk, który w zanadrzu ma jeszcze projekt rakiety wielokrotnego użytku i technologii kopania tuneli pod dużymi miastami. Spośród wymienionych jedynie Tesla jest spółką publiczną i regularnie jej akcjonariusze reagują pozytywnie również na doniesienia związane z innymi przedsięwzięciami amerykańskiego miliardera. W efekcie notowania przedsiębiorstwa znalazły się na najwyższych poziomach od ponad 2 miesięcy.


Elon Musk potwierdza: Neuralink gotowy do operacji mózgu

Neuralink, firma Musk założona w celu opracowania systemu transmisji danych pomiędzy ludźmi i komputerami, do tej pory nie podawała zbyt wiele szczegółów odnośnie charakteru swojej pracy od momentu założenia w 2017 roku, aż do chwili obecnej. Podczas pierwszej demonstracji przed dziennikarzami, startup pokazał, że potrafi zarejestrować aktywność mózgu szczura poprzez tysiące malutkich elektrod chirurgicznie wszczepionych obok neuronów i synaps zwierzęcych. W tym celu Neuralink, chce dojść do przełomowego rozwiązania, które pozwoli mu umieszczać systemy obliczeniowe o dużej szybkości wewnątrz mózgu, powodując jednocześnie mniejsze szkody niż istniejące techniki.

Obecnie spółka chce uzyskać zgodę na przeprowadzanie pierwszych testów na ludziach w przyszłym roku. Celem badań jest wykonanie 8 milimetrowych otworów w czaszkach sparaliżowanych pacjentów i wprowadzenie poprzez nie implantów, które pozwolą kontrolować komputery i smartfony przy wykorzystaniu myśli. Podczas konferencji prasowej Elon Musk stwierdzał, że „ludzie osiągną w końcu symbiozę ze sztuczną inteligencją. Nie będzie to obowiązkowe, ale dobrowolne rozwiązanie niezwykle istotne z punktu widzenia naszej cywilizacji”

Zobacz również: Tesla najdroższa na giełdzie od 2 m-cy. Elon Musk świętuje rekordowe dostawy

Neuralink oferuje przełomowe rozwiązania, a akcje Tesli zyskują

Pozytywne informacje dotyczące Neuralink oraz sporej inwestycji w projekt ze strony Elona Muska zdają się pośrednio napędzać również notowania producenta elektrycznych samochodów. Tesla w tym tygodniu zyskuje na giełdzie około 3% i testuje najwyższe poziomy od ponad dwóch miesięcy, pokrywające się z poziomem wsparcia (minima z marca):

Tesla wyraźnie zyskuje w trakcie ostatnich sesji
Tesla wyraźnie zyskuje w trakcie ostatnich sesji


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here