Naga MarketsElon Musk, prezes Tesli
Elon Musk, prezes Tesla Inc.

Pomimo astronomicznych wzrostów w ostatnim czasie, Tesla jest najchętniej “szortowaną” spółką na amerykańskiej giełdzie. We wtorek za jedną akcję tego producenta samochodów trzeba było płacić aż 546 dolarów, co wydaje się astronomiczną wielkością w porównaniu chociażby z czerwca 209 roku, kiedy było to nawet poniżej 200 zł. Czy mamy do czynienia z bańką?


Akcje Tesli rosną ponad 200% od czerwca 2019 roku!

Na akcjach samochodowego giganta możemy obserwować silne, wręcz paraboliczne wzrosty. Niemniej wraz z osiąganiem wyższych poziomów ilość zleceń krótkiej sprzedaży również rośnie, nie brakuje więc spekulantów obstawiających szybkie spadki Tesli.

Do tej pory to Apple była najchętniej sprzedawaną spółką (od września ubiegłego roku), niemniej ostanie potężne wzrosty Tesli doradziły do równie dużego wzrostu zainteresowania pozycji krótkich. Od wczoraj to własnie spółka Elona Muska jest najchętniej sprzedawana na amerykańskiej giełdzie. Czy to już czas na spadki? Warto dodać, że Apple ma kapitalizację wynoszącą 1,4 biliona dolarów, podczas gdy wartość Tesli zbliża się do poziomu 100 miliardów dolarów, co oznacza, że jest ona 15 razy mniejsza od Appla’a.

Zobacz także: Tesla warta 88 mld USD. Więcej niż General Motors i Ford razem wzięte

Patrząc na sytuację techniczną, Tesla znajduje się w astronomicznym rajdzie wzrostowym. W ostatnich dniach za jedną akcję spółki trzeba było płacić nawet 546 dolarów. Oznacza to, że w zaledwie 7,5 miesiąca kurs wzrósł o ponad 200%! O ile ostatnie wyniki spółki pokazały pierwsze zyski (do taj pory każdy kwartał kończył się pod kreską), to obecny ruch wydaje się przesadzony. Ryzyko korekty rośnie wraz z wybijaniem coraz wyższych poziomów.

Tesla w silnym trendzie wzrostowym, źródło: tradingview.com

Zobacz także: Tesla coraz droższa. Akcje spółki Elona Muska powyżej 500 USD. Czy to już bańka?tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here