Naga MarketsFundusz ARK Innovation zaczyna wyprzedawać się akcji TeslaJeszcze do niedawna fundusz ARK Invest należący do słynnej inwestorski Cathie Wood odważnie szacował, że akcje Tesli będą w stanie przekroczyć nawet 3 tysiące dolarów. W tym momencie z informacji pozyskanych przez Bloomberga wynika jednak, że fundusz pozbywa się papierów wartościowych spółki Elona Muska o wartości 62 milionów dolarów. Nadal jednak pozycja na Tesli stanowi dla funduszu największą ekspozycję.

  • Fundusze Cathie Wood zaczynają wyzbywać się akcji Tesli
  • Ostatnie wolumeny sprzedaży sięgnęły zakresu 62 milionów dolarów
  • W sumie fundusze Wood pozbyły się w tym miesiącu około 266 mln dol. z posiadanych akcji Tesli.
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Tesla: Fundusze ARK Innovation i ARK Next Generation sprzedają akcje TSLA

Według informacji zebranych przez agencję Bloomberga, fundusze słynnej Cathie Wood –  ARK Innovation i ARK Next Generation Internet ETF pozbywają się kolejnej transzy akcji Tesli, tym razem o wartości 62 milionów dolarów. W sumie zwiększając łączną wartość sprzedanych akcji producenta pojazdów elektrycznych do około 266 mln dol.W ostatnim czasie kurs akcji Tesli nieustannie rósł po przełamaniu bariery 700 dolarów za akcję. Obecne notowania sięgają zakresu 755 dolarów i rynek znów zbliża się do kolejnej ważnej dla spółki strefy oporu. Jest nią zakres 770 dolarów, który w tym wypadku może okazać się silną strefą wyhamowania potencjału wzrostowego.

wykres Kurs akcji Tesla 16.09.2021
Kurs akcji Tesla 16.09.2021

W sumie, w samym wrześniu fundusze Ark sprzedały do tej pory ponad 350 tys. akcji Tesli. Według zarządu komentującego sytuację – strategia funduszy Ark regularnie zakłada sprzedaż części wygranych, aby zainwestować w inne cele. Mimo jednak obecnych wolumenów sprzedaży Tesla nadal stanowi największą część portfolio funduszu, więc nadal można to nazwać jeszcze redukcją niż kompletną wyprzedażą pozycji.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here