Naga MarketsTesla na rekordowych szczytach! Akcje o 7,25% w górę w poniedziałek i aż 365% w ostatnich 12 miesiącachNotowania Tesla Inc. poszybowały w górę o 7,25% osiągając nowy rekordowy szczyt notowań na poziomie 949,92 dol. To zdecydowane przebicie poprzedniej maksymalnej ceny zamknięcia, która wyniosła 917,42 dol i została osiągnięta 19 lutego 2020 r.

  • Notowania Tesli wzrosły o 7,25% w poniedziałkowej sesji na NASDAQ.
  • Powodem wzrostów jest raport wykazujący, że popyt na pojazdy Tesli w Chinach zasadniczo wzrósł.
  • Tesla zapowiedziała, że możliwe jest dotrzymanie planu 500 tys. samochodów wyprodukowanych w tym roku.

Akcje Tesli na rekordowym poziomie

W tym roku, notowania Tesli wystrzeliły w górę już łącznie o 127%. Jeszcze bardziej imponująco wygląda wynik innowacyjnej spółki, gdy spojrzymy na ostatnie 12 miesięcy. W tym czasie kurs akcji Tesli wzrósł aż o astronomiczne 365%.

Notowania Tesli są tym bardziej imponujące, gdy weźmiemy pod uwagę panującą na świecie pandemię COVID-19. Jednocześnie, mimo, że S&P 500 radzi sobie w ostatnich 2 miesiącach fantastycznie i niemal odzyskał już wartości notowań z maksimów z lutego, to Tesla radzi sobie znacznie lepiej i kurs jej akcji od dna spadków z 18 marca wzrósł aż o 162%.

Tesla na rekordowych szczytach! Akcje o 7,25% w górę w poniedziałek i aż 365% w ostatnich 12 miesiącach
Notowania Tesla Inc. na NASDAQ. Źródło: tradingview.com

Bezpośrednim powodem wzrostów notowań Tesli na NASDAQ w poniedziałek jest informacja o odbudowywującym się popycie na samochody elektryczne w Chinach.

– Spoglądając na raporty branży w Chinach opublikowane tego ranka w poniedziałek, wygląda na to, że Tesla uzyskała solidny bodziec popytowy na Model 3 w Chinach, który zapewne uruchomi silne pozytywne nastroje – stwierdził analityk Wedbush, Dan Ives w poniedziałek.

Zobacz również: Tesla przygotuje nowe plany niemieckiej fabryki. Elon Musk kontra ekolodzy

Według wspomnianego raportu, Tesla sprzedała w maju w Chinach 11 tys. Modeli 3. To gwałtowny wzrost sprzedaży w porównaniu z zaledwie 4 tys. sprzedanymi pojazdami w kwietniu.

– To bardzo silny wskaźnik wzrostu popytu w tym kluczowym regionie po bezprecedensowym szoku makroekonomicznym i pandemicznym w ostatnich miesiącach – dodał Dan Ives.

CMC
Panikujesz? Wykorzystaj sytuację na wzrost/spadek. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Tesla zapowiedziała ostatnio możliwość powodzenia w dotrzymaniu celu sprzedaży pół miliona pojazdów w tym roku, mimo pandemii. Tak odważna deklaracja spotkała się rzecz jasna ze sceptycyzmem na Wall Street. Analitycy uważają, że bardziej prawdopodobną liczbą jest 400 tys., już biorąc pod uwagę odbicie popytu w Chinach i udaną sprzedaż modelu Y, najnowszego SUVa ze stajni Tesli.

Tesla otworzyła swoją jedyną fabrykę w Stanach Zjednoczonych już w połowie maja, po ciężkich bataliach z lokalnymi władzami. Dyrektor Wykonawczy Elon Musk otworzył placówkę we Fremont w Kalifornii mimo nakazu pozostania w domach celem powstrzymania epidemii koronawirusa, co spotkało się ze sprzeciwem regionalnych organów.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here