Naga MarketsTesla na celowniku. Rada Bezpieczeństwa Transportu bada przyczyny wypadkówNie tak dawno prezes Tesli, Elon Musk stwierdził, że najnowsza wersja testowa oprogramowania do samodzielnej jazdy firmy, FSD Beta 9.2, nie jest „świetna”. Ta krytyka nastąpiła po serii wypadków z udziałem samochodów Tesli, do której miał doprowadzić system autopilotażu. W tym momencie sprawy z tego typu wypadkami bada amerykańska Rada Bezpieczeństwa Transportu.

  • Seria wypadków spowodowana automatycznym pilotażem pojazdów Tesli jest badana
  • Sprawą zajmuje się aktualnie amerykańska Rada Bezpieczeństwa Transportu
  • Zarząd Tesli uważa, że choć system do samodzielnej jazdy nie jest idealny – często winny jest kierowca
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Rada Bezpieczeństwa Transportu bada przyczyny wypadków – Tesla odpiera część ataków

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy na łamach Comparic, iż prezes Tesli krytykował funkcję autopilota w sowich samochodach. Na swoim profilu na Twitterze krytykował on sposób podejścia autopilota do czynności sczytywania trasy i zapewnił, że firma zabierze się za to jak najszybciej. W międzyczasie jednak amerykańska Rada Bezpieczeństwa Transportu wzięła przyczyny wypadków z udziałem samochodów giganta pod lupę.Już w ubiegłym tygodniu demokratyczni senatorowie Stanów Zjednoczonych Ed Markey i Richard Blumenthal wezwali Federalną Komisję Handlu do rozpoczęcia dochodzenia w sprawie reklam Tesla Inc dotyczących jej funkcji Autopilot i Full Self-Driving. Obecnie Krajowa Rada Bezpieczeństwa Transportu (The National Transportation Safety Board) bada sprawę i zaleca kierowcom „ograniczyć użycie Autopilota do obszarów, w których może on bezpiecznie działać.”

wykres Kurs Tesla H4 30.08.2021
Kurs Tesla H4 30.08.2021

Co to jednak oznacza? Producent samochodów elektrycznych z funkcją auto pilotażu, Tesla Inc. wykorzystuje system oparty na kamerach, dużą moc obliczeniową, a czasami radar, aby dostrzec przeszkody, określić, czym są, a następnie zdecydować, co pojazdy powinny zrobić. Jednak inżynierowie i naukowcy twierdzą, że system ten nadal ma poważne wady.

Najbardziej dostrzegalny problem miał być zauważony z zaparkowanymi pojazdami i prostopadłymi ciężarówkami na swojej drodze. Podobne zdarzenie miało miejsce przed dwoma laty, kiedy samochód Tesli zderzył się z samochodem policyjnym, kiedy ten stał na drodze z włączonymi światłami awaryjnymi. Według raportu z wypadku, policjant był poza swoim samochodem udzielając pomocy w innym zdarzeniu, kiedy samochód Tesli na autopilocie nie zdołał go ominąć, uderzając w samochodów patrolowy.

Zaraz po tym zdarzeniu zarząd Tesli wystosował pismo sugerujące, że częstym powodem wypadków są sami kierowcy. Według raportów firmy, autopilot często był nadużywany przez kierowców, którzy zostali przyłapani na jeździe po pijanemu, a nawet na jeździe na tylnym siedzeniu, gdy samochód samoczynnie jechał. Według Elona Muska, zespół specjalistów zajmuje się obecnie dalszym badaniem systemu autopilota, który ma za zadanie wyeliminować większość znanym firmie błędów.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here