Naga MarketsTesla musi "wycofać" 250 tys. samochodów wyprodukowanych w ChinachTesla będzie zmuszona do naniesienia poprawek w aż 300 tys. samochodach marki, które obecnie są w rękach chińskich właścicieli. Sprawa dotyczy modelu 3 oraz modelu Y, z czego około 250 tys. wyprodukowanych zostało w chińskiej fabryce, a 35 tys. było importowanych. Konieczność “wycofania” pojazdów została zgłoszona przez chińskiego regulatora. Dzięki technologii zdalnego aktualizowania oprogramowania, update zostanie wykonany online.

Tesla musi nanieść poprawki na niemal 300 tys. pojazdów

Kurs akcji Tesla Inc. w ostatnich dniach wystrzelił w górę do blisko 700 dol., po tym gdy przez kilka tygodni konsolidował w zakresie 550 – 630 dol. Mimo nieznacznej przeceny w piątek o 1,17%, akcje spółki Elona Muska wciąż notowane są powyżej 670 dol.Tesla musi "wycofać" 250 tys. samochodów wyprodukowanych w Chinach
Kurs akcji Tesla Inc. Źródło: tradingview.com

Możliwe, że informacje opublikowane przez chińskiego rynkowego regulatora nieco wstrząsną notowaniami Tesli. Chińska agencja zmusiła amerykańskiego producenta samochodów do dokonania poprawek oprogramowania w niemal 300 tys. pojazdów, jak wynika z notatki opublikowanej w sobotę na jej stronie.

Chodzi o dokładnie 249855 sztuki Model 3 oraz Model Y wyprodukowane w fabryce w Szanghaju oraz 35665 sztuki Model 3 zaimportowane do Państwa Środka. Zdaniem chińskiego regulatora, problem dotyczy funkcji asystenta jazdy, która obecnie może być włączona przez kierowcę przypadkowo, co może spowodować nagłe przyspieszenie pojazdu.

Zobacz również: Dogecoin: twórca DOGE inwestuje w niego po raz pierwszy od 8 lat

Zgodnie z przepisami, samochody muszą zostać wycofane z użytku. Jednak z uwagi na możliwość dokonania zdalnej aktualizacji oprogramowania, samochody zostaną naprawione przez fix przesłany online do pojazdów.

Na ten moment, kurs akcji amerykańskiego producenta samochodów elektrycznych nie ulega większej zmianie w notowaniach przedsesyjnych na NASDAQ opadając zaledwie o 0,36% do 669,50 dol.

Przepraszamy za jakiekolwiek niedogodności, które mogło to wywołać u właścicieli samochodów. Tesla będzie ściśle przestrzegać krajowych regulacji i poprawiać bezpieczeństwo pojazdów, nieustannie zapewniając wyśmienitą i bezpieczną podróż dla naszych klientów. – stwierdzili przedstawiciele spółki.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania swig80 | akcje celon | Dolar nowozelandzki | kęty kurs | azoty akcje |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here