Naga MarketsTesla musi kontrolować koszty, albo akcje zostaną zmiażdżone - Elon MuskDyrektor generalny Tesla Inc. Elon Musk ostrzegł pracowników, że firma musi skupić się na utrzymaniu zysków i redukcji kosztów, w przeciwnym razie jej akcje zostaną zmiażdżone. Notowania akcji Tesla spadły o ponad 3 proc.

  • Elon Musk wysłał do pracowników maila z ostrzeżeniem
  • Rzeczywista rentowność Tesli jest bardzo niska, napisał Musk
  • Akcje Tesla Inc. otworzyły sesję luką spadkową

Akcje Tesla będą zmiażdżone jak suflet?

Ostrzeżenie pojawiło się w wewnętrznych mailach Tesli, które wyciekły do prasy. Podczas gdy Tesla przynosiła zyski przez pięć kwartałów z rzędu, a jej akcje gwałtownie wzrosły w tym roku, Musk podobno powiedział, że przyszłe zyski powinny być najważniejsze dla wszystkich.

Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

– Patrząc na naszą rzeczywistą rentowność, jest ona bardzo niska i wynosi około 1 proc. w zeszłym roku. Inwestorzy dają nam duży kredyt zaufania w odniesieniu do przyszłych zysków, ale jeśli w którymkolwiek momencie dojdą do wniosku, że tak się nie stanie, nasze akcje zostaną natychmiast zmiażdżone jak suflet uderzony młotem – napisał Musk w mailu do pracowników firmy Tesla.

Komentarze Muska nawiązywały do ​​tego, co powiedział w październiku, po raporcie wyników Tesli dla „najlepszego kwartału w historii”.
– Wciąż rozwijamy się tak szybko, jak to możliwe, koncentrując się na kontroli kosztów i jakości – powiedział wówczas Musk.

Zyski Tesli znacznie urosły dzięki „zielonym” kredytom regulacyjnym. Jednak kredyty te mogą się zmniejszyć w nadchodzących latach, ponieważ konkurencyjne firmy produkujące samochody elektryczne będą się rozwijać i zacząć gromadzić własne kredyty.

Tesla buduje również kosztowne nowe fabryki w Berlinie i Austin w Teksasie, a także modernizuje swój zakład w Fremont w Kalifornii.

Firma podjęła szereg posunięć w celu obniżenia kosztów na początku tego roku, ponieważ pandemia koronawirusa zmusiła większość jej salonów – i fabrykę we Fremont – do czasowego zamknięcia.

– O wiele ważniejsze jest to, że aby nasze samochody były przystępne cenowo, musimy mądrzej podejść do tego, jak wydajemy pieniądze. To trudna walka o każdy grosz, wymagająca tysięcy dobrych pomysłów, aby poprawić koszt części, proces fabryczny lub uprościć projekt, jednocześnie zwiększając jakość i możliwości. Świetnym pomysłem byłby taki, który pozwala zaoszczędzić 5 USD, ale zdecydowana większość to 0,50 USD tutaj lub 0,20 USD tam – dodał Musk.

CMC
Panikujesz? Wykorzystaj sytuację na wzrost/spadek. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Tesla z luką spadkową na otwarciu

Podczas poniedziałkowej sesji, notowania akcji Tesla Inc. wyznaczyły nowy historyczny szczyt. Bykom nie udało się jednak utrzymać kontroli do końca sesji. Na wykresie dziennym powstało tego dnia niedźwiedzie objęcie.

Wczoraj natomiast kurs utrzymywał się w zakresie poprzedniej sesji, co doprowadziło do powstania inside bara. Dzisiejsza sesja otworzyła się luką spadkową, a następnie doszło do pokonania poniedziałkowych minimów. Skuteczne wybicie w dół z formacji inside bar może wskazywać na potencjał do ruchu korekcyjnego. Kluczowe wsparcie znajdziemy obecnie w pobliżu poziomu 500 USD za akcję.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here