Naga MarketsTesla może mieć problemy wskutek zakupu 1,5 mld dol. w Bitcoinie
Elon Musk, prezes Tesli

Tesla jeszcze niedawno pochwaliła się zakupem Bitcoinów za 1,5 mld dol. po tym jak darmową twitterową kampanię promocyjną dla kryptowaluty przeprowadził sam Elon Musk. W związku z nietypową transakcją, przyglądają się jej amerykańskiej agencje regulacyjne, twierdzi The Telegraph. Jak się okazało, jeden z członków zarządu Tesli jest inwestorem kryptowalutowym i zasiada także w zarządach dwóch dużych firm krypto.

  • W styczniu Tesla zakupiła Bitcoiny warte 1,5 mld dol.
  • Spółka zamierza przyjmować płatności w kryptowalucie za zakupione pojazdy
  • Po opublikowaniu tej informacji, kurs Bitcoina wystrzelił w górę o ponad 20%

Tesla pod lupą SEC

Tesla jest pod lupą amerykańskich regulatorów w związku z zakupem Bitcoinów o wartości 1,5 mld dol. Powodem jest fakt, że Antonio Gracias będący jednym z dyrektorów w Tesli, który zatwierdził transakcję jest także członkiem zarządu dwóch dużych firm związanych z rynkiem kryptowalut. Może to generować konflikt interesów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Gracias według strony Tesli jest niezależnym dyrektorem i członkiem komitetu audytowego, który podpisał się pod transakcją kryptowalutową spółki, która miała miejsce w styczniu. Jest on także wieloletnim przyjacielem Muska, a w Teslę zainwestował już w 2005 roku. Od 2007 roku jest członkiem zarządu.

Plus500

Jednak Gracias jest także założycielem, CEO oraz CIO firmy inwestycyjnej Valor Equity Partners, która zainwestowała w dwie spółki związane z rynkiem kryptowalut.

Pierwszą jest Bitgo, która świadczy usługi przechowywania kryptowalut, a druga to Erisx – platforma do handlu derywatami opartymi na krypto. Gracias jest członkiem zarządu obu z wymienionych spółek.

Zobacz również: Jak kupić kryptowalutę?

Co więcej, przyjaciel Muska jest także członkiem zarządu SpaceX. Jak podał The Telegraph, Gracias ma zrezygnować z pełnionych funkcji w Tesli jeszcze w tym roku.

Aktywność Muska związana z kryptowalutami ma być także poddawana analizie przez SEC w związku z tym, czy nie doszło do manipulacji rynkiem poprzez wpisy na twitterze, które mogły zachęcać inwestorów do kupowania kryptowalut, tym samym podbijając ich ceny.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mercator gpw | kurs dolara online | giełda amerykańska prognozy | jak działa blik | usd | złotówka |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here